Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Ausies ir speninės ataugos ligos -

  Sieros kamštis

  Apie ligą
  Išorinėje ausies landoje yra plaukelių folikulų bei liaukučių, gaminančių tirštą sekretą, vadinamą ausies siera. Jo pagrindinė funkcija – neleisti į ausį patekti dulkėms ar daugintis bakterijoms. Normaliai šis sekretas pats pasišalina ar yra išplaunamas. Tačiau kartais ausies „vaškas“ kaupiasi klausomojoje landoje, formuodamas kamštį. Manoma, jog sieros kamštis nuolat formuojasi maždaug 5% populiacijos. Dažniausiai pasitaiko pagyvenusio amžiaus žmonėms ar vaikams.   Ligos priežastis Sieros kamštis formuojasi dėl padidėjusios išorinės klausomosios landos sekreto gamybos ar nepakankamo jo pasišalinimo. Taip gali nutikti ir tuomet, kai ausys nuolat valomos ausų krapštukais (siera yra suspaudžiama, nustumiama giliau į ausį).  
  Trumpai apie simptomus
  Susiformavus sieros kamščius atsiranda šie klinikiniai simptomai: Ausies skausmas,Pilnumo jausmas ausyje,Traškesys ausyje,Klausos pablogėjimas pažeista ausimi.  
  Diagnostika
  Ausies sieros kamštis nustatomas apžiūros metu, kai gydytojas naudodamas apšvietimą ir specialų prietaisą apžiūri išorinę klausomąją landą.  
  Gydymas
  Geriausia, jei sieros kamštį šalina gydytojas. Yra daug rekomendacijų, kaip sieros kamštį išsivalyti pačiam, tačiau tai gali nepavykti, jei perteklinis sekretas yra tvirtai įstrigęs klausomojoje landoje. Gydytojo kabinete ausies sieros kamštis šalinamas specialu instrumentu (kiurete) ar išplaunamas naudojant specialų švirkštą su šiltu vandeniniu tirpalu.

  Ligų paieškos žymos:

  sieros

  kamštis