Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos ligos -

  Įgimtas jodo trūkumo sindromas

  Apie ligą
  Tai būklė, kurią sukelia skydliaukės hormonų trūkumas žmogaus organizme. Ji skirstoma į įgimtą ir įgytą hipotirozę. Įgimta Lietuvoje aptinkama 1–am iš 4500 naujagimių. Dėl vykdomo naujagimių skryningo (tiriamas tireotropinis skydliaukės hormonas), šis sutrikimas greitai diagnozuojamas ir iš karto taikomas gydymas, trunkantis visą gyvenimą. Anksti pradėtas taikyti gydymas nulemia geresnę ligos prognozę. Įgyta hipotirozė gali išsivystyti dėl operacijos, skydliaukės veiklą slopinančių vaistų vartojimo, autoimuninio skydliaukės pakenkimo (autoimuninio tiroidito), dėl hipofizės adenomos.  
  Trumpai apie simptomus
  Pasireiškia apatija, prasta nuotaika, iniciatyvos stoka, lėtumas, nuovargis, mieguistumas, atminties sutrikimas, jautrumas šalčiui, blyškumas, skydliaukės padidėjimas, gausios mėnesinės, svorio padidėjimas, vidurių užkietėjimas, sąnarių/raumenų skausmas, sumažėjęs prakaitavimas, dusulys, knarkimas, balso užkimimas, kūno tirpimai, akių pabrinkimai, plaukų slinkimas.  
  Diagnostika
  Hipotirozė diagnozuojama pagal klinikinius simptomus ir atliktus laboratorinius antikūnų, tireotropinio hormono ir T4 nustatymą bei reikalui esant instrumentiniais tyrimais, pvz., ultragarsinį tyrimą, scintigrafiją, atlikus punkciją (plona adata paimama skydliaukės medžiagos detalesniam ištyrimui).  
  Gydymas
  Gydoma dažniausiai visą gyvenimą L-tiroksinu. Sergantysis kas kiek laiko privalo lankytis pas endokrinologą ir sekti tireotropinio hormono bei T4 koncebtraciją kraujyje. Taip pat rekomenduojama dieta, ribojanti riebalų kiekį ir druską. 

  Ligų paieškos žymos:

  įgimtas

  trūkumo

  sindromas