Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos -

  Epispadija

  Apie ligą
  Epispadija – tai įgimta anomalija, kai neišsivysto priekinė šlaplės siena. Šlaplė – tai šlapimo išskyrimo sistemos organas, kuriuo šlapimas teka iš šlapimo pūslės į organizmo išorę. Epispadija pasitaiko retai. Liga nustatoma 1 iš 100 000 naujagimių. Berniukai serga 3-4 kartus dažniau nei mergaitės.   Ligos priežastis Epispadijos atsiradimo priežastis yra neaiški. Manoma, jog liga gali atsirasti dėl netaisyklingo gaktikaulių vystymosi. Ši patologija dažnai aptinkama kartu su šlapimo pūslės ekstrofija.  
  Trumpai apie simptomus
  Ligos metu berniukams šlaplė atsiveria bet kurioje viršutinėje varpos dalyje ar po gaktine sąvarža kaip vagelė (kadangi yra tik užpakalinė siena). Kai šlaplė atsiveria varpos galvoje ar kūne, šlapinimasis nebūna sutrikęs, tačiau berniukai turi šlapintis atsisėdę. Jų varpa būna trumpa, pritraukta prie pilvo sienos. Jei su epispadija gyvenama iki suaugusiųjų amžiaus, būna neįmanomi lytiniai santykiai. Mergaitėms būna perskilęs klitoris ir prasiskyrusios didžiosios lytinės lūpos.  
  Diagnostika
  Epispadija dažniausiai nustatoma apžiūrėjus ligonį. Gali būti atliekamas išsamesnis ištyrimas, pvz. šlapimo ir lytinių organų echoskopija.  
  Gydymas
  Kai šlaplės anga atsiveria varpos galvoje ir yra normali šlapimo srovė, gydymas nereikalingas. Sunkesniais atvejais taikomas operacinis gydymas, kurio metu ištiesinama varpa ir suformuojama trūkstama šlaplės dalis.

  Ligų paieškos žymos:

  epispadija