Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos -

  Hipospadija

  Apie ligą
  Hipospadija – tai įgimtas defektas, kuomet šlaplė atsiveria neįprastoje vietoje varpos užpakalinėje dalyje, o ne galvos priekyje. Tai viena dažniausių įgimtų šlapimo ir lytinės sistemos organų anomalijų. Ji nustatoma 1 iš 300 berniukų.                    Ligos priežastis Hipospadijos priežastis nėra tiksliai žinoma. Manoma, jog ši vystymosi anomalija gali būti susijusi su vyriškų hormonų metabolizmo sutrikimais, taip pat kai kuriais genetiniais sindromais. Pastebėta, jog hipospadija gali būti paveldima, t.y. serga ir tėtis, ir sūnūs.  
  Trumpai apie simptomus
  Skiriamos kelios hipospadijos formos prilausomai nuo šlaplės angos atsivėrimo vietos: priekinė, vidurinė ir užpakalinė. Kai šlaplė atsiveria priekinėje varpos dalyje (galvoje), paprastai nebūna jokių klinikinių simptomų, berniukus ar suaugusius vyrus gali varginti tik pakitusi varpos forma (kosmetinis defektas). Kitais atvejais berniukai ir vyrai turi šlapintis atsisėdę (dėl neįprastos šlaplės atsivėrimo vietos). Hipospadijos metu varpa dažniausiai būna sulinkusi žemyn. Kartais dėl hipospadijos būna susiaurėjusi šlaplės anga, dėl kurios sutrinka normalus šlapimo nutekėjimas, o tai skatina infekcijos atsiradimą.  
  Diagnostika
  Dažniausiai hipospadija nustatoma fizinio ištyrimo metu. Būtinas išsamesnis ištyrimas dėl kitų galimų įgimtų šlapimo ir lytinės organų sistemos anomalijų.  
  Gydymas
  Hipospadijos gydymas – operacinis. Šiuo metu stengiamasi operaciją atlikti vaikui iki 18 mėn.

  Ligų paieškos žymos:

  hipospadija