Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos -

  Lyties organų ginatrezija

  Apie ligą
  Tai apatinės lytinio kanalo dalies nepraeinamumas, nes nėra tam tikro organo angos ar ertmės. Toks nepraeinamumas dažniausiai nustatomas lytinio brendimo pabaigoje. Prasidėjus menarchei (pirmosioms mėnesinėms) kraujas negali laisvai ištekėti į išorę ir kaupiasi makštyje, gimdoje, kiaušintakiuose.  
  Trumpai apie simptomus
  Esant mergystės plėvės atrezijai, ji neturi angos, pro kurią tekėtų menstruacinis kraujas, todėl kraujas kaupiasi makštyje. Šio tipo atrezija įtariama, kai periodiškai kas mėnesį pasikartoja apatinės pilvo dalies skausmas, o mėnesinės neprasideda. Skersinės makšties pertvarai esant, kuri dalina makštį į dvi dalis, taipogi neatsiranda mėnesinės. Dėl makšties atrezijos kraujas kaupiasi makštyje, gimdoje ir vėlgi pasireiškia periodinis kas mėnesį pilvo skausmas be mėnesinių. Gimdos kaklelio atrezijos metu vyksta viskas tas pats, tik kraujas kaupiasi ir kiaušintakiuose. Gimdos atrezija dažniausiai būna moterims su įgimta patologine gimda – vienarage ar dvirage su vienu rudimentiniu ragu, kuris evoliucijos metu prarado savo funkciją. Gimdos atrezijai būdinga amenorėja (mėnesinių nebūvimas) ir skausmingi lytiniai santykiai.  
  Diagnostika
  Diagnostikai pakanka išvardintų simptomų, ginekologinio ir ultragarsinio tyrimo. Nustatomas susikaupęs kraujas, pastebima, kad nėra atitinkamų organų angos.  
  Gydymas

  Ligų paieškos žymos:

  lyties

  organų

  ginatrezija