Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos -

  Prievarčio spazmas

  Apie ligą
  Prievartis – tai skrandžio dalis, kuri perina į dvylikapirštę žarną. Prievartyje yra tam tikras raumeninis sfinkteris (vožtuvas), kuriam atsidarius maistas iš skrandžio patenka į plonąjį žarnyną. Prievarčio spazmas – tai nevalingas, skausmingas prievarčio raumenų susitraukimas. Susirgimas nėra dažnas. Liga paprastai pasireiškia kūdikiams, maždaug iki pusės metų amžiaus. Berniukai serga dažniau nei mergaitės. Gali sirgti ir suaugę žmonės   Ligos priežastis Prievarčio raumenų susitraukimo sutrikimas (spazmai) greičiausiai atsiranda dėl įgimto prievarčio rauko nervinės reguliacijos sutrikimo.  
  Trumpai apie simptomus
  Neretai pasitaikantis simptomas – maisto atpylimas vaikui pavalgius. Kartais vaikas vemia, dėl nepakankamos mitybos prastai auga jo svoris. Suaugusiems žmonėms prievarčio raumenų spazmas pasireiškia skausmu viršutinėje vidurinėje pilvo dalyje.  
  Diagnostika
  Nustatoma išsiaiškinus ligos požymius ir atlikus tyrimus, paneigiančius organinius skrandžio susirgimus (atmetus kitas galimas ligas).  
  Gydymas
  Prievarčio spazmas gydomas raumenis atpalaiduojančiais vaistais. Kūdikiui augant ši liga dažniausiai išnyksta. Suaugusiems kartu su vaistais patariama tam tikra mankšta bei mitybos koregavimas. 

  Ligų paieškos žymos:

  prievarčio

  spazmas