Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos -

  Schprengelio liga

  Apie ligą
  Tai reta įgimta patologija, kuriai esant mentė būna aukščiau nei normaliai prisitviertinusi (mentės– tai du atsikišę kaulai, esantys nugaros viršutinėje dalyje). Ligos etiologija neaiški. Tai laikoma vaisiaus vystymosi sutrikimo rezultatu nėštumo metu. Kartu su šia patologija neretai būna ir kitos anomalijos kaip širdies ar inkstų. Schprengelio liga klasifikuojama pagal mentės aukštį į laipsnius (1-3), aukšis atžymimas pagal tie kuriais slanksteliais mentė yra pakilusi.  
  Trumpai apie simptomus
  Abiejų menčių matoma asimetrija, rankos judesiai per pažeistos pusės peties sąnarį riboti. Atlikus instrumentinius tyrimus neretau aptinkami ir kitų anomalijų – inkstų, širdies, stuburo, šonkaulių, omovertebralinis kaulas (kaulinis kremzlinis darinys nuo menties iki viršutinių kaklo slankstelių).  
  Diagnostika
  Apžiūros pakanka nustatyti šią ligą. Papildomi tyrimai kaip kompiuterinė tomografija taikomi dėl detalesnio ištyrimo, siekiant nustatyti galimas kartu esančias anomalijas.  
  Gydymas
  Toks kosmetinis defektas konservatyviai neefektyvus. Operacija taikoma 3-4 metų vaikams, kai yra ribojami peteis sąnario judesiai, deformacija trečio laipsnio. Operacijos metu mentis išlaisvinama, nupjaunamas menties keliamasis raumuo, pašalinamas omovertebralinis kaulas, mentis nuleidžiama ir fiksuojama prie šonkaulio ar aplinkinių raumenų.

  Ligų paieškos žymos:

  schprengelio