Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos -

  Sindaktilija

  Apie ligą
  Tai įgimtas dviejų ar daugiau pirštų suaugimas, viena iš dažniausiai pasitaikančių įgimtų plaštakos anomalijų. Apie 80% sindaktilijos būna sporadiniai – 20% paveldimi autosominiu dominantiniu būdu. Ši anomalija gali būti kaip atskira yda arba kartu su kitomis plaštakos ydomis kaip polidaktilija, „žnyplinė plaštaka“, ulnarinė (alkūninė) šleivarankystė. Izoliuota sindaktilija pasitaiko vienam iš 2000-5000 naujagimių, beveik pusei jų tai būna abiejose plaštakose, berniukams du kartus dažniau nei mergaitėms. Apie 40% atvejų suaugę būna III-IV pirštai, rečiau – IV-V ir II-III, rečiausiai – I ir II pirštai.  
  Trumpai apie simptomus
  Sindaktilija akivaizdžiai matoma – yra odos plėvė tarp pirštų. Kai ji tęsiasi per visą pirštų ilgį, tai vadinama visiškąja sindaktilija, kai odos plėvė ne per visą piršto ilgį – tai laikoma daline sindaktilija. Dar ji skirstoma į paprastąją ir kompleksinę. Paprastoji, kai pirštai suaugę minkštaisiais audiniais, ir kompleksinė, kai pirštai suaugę minkštaisiais audiniais ir kaulais, dažnai tokiu atveju pasitaiko ir kraujagyslių, nervų, raumenų, sausgyslių patologija.  
  Diagnostika
  Remiamasi apžiūra,rentgenogramomis bei bendru ortopedo bei neurologo ištyrimu, kuris padeda nustatyti galimai esančias ir kitas anomalijas. Tik labai retai prireikia genetiko at kitų specialistų konsultacijos.  
  Gydymas

  Ligų paieškos žymos:

  sindaktilija