Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos -

  Vezikoureterinis refliuksas

  Apie ligą
  Vezikoureterinis refliuksas – tai šlapimo tekėjimas iš šlapimo pūslės į šlapimtakius. Normaliai inkstuose susidaręs šlapimas teka į šlapimtakius, šlapimo pūslę, iš jos į šlaplę ir patenka į išorę. Sergamumas vezikoureteriniu refliuksu nėra žinomas, kadangi jo diagnozės patvirtinimui reikalingi instrumentiniai tyrimai.   Ligos priežastis Vezikoureterinis refliuksas dažniausiai yra įgimta paveldima anomalija. Kartais ši patologija gali būti antrinė dėl kitų šlapimo išskyrimo sistemos patologijų, sukeliančių apatinių šlapimo takų nepraeinamumą.   Klasifikacija Skiriami 5 vezikoureterinio refliukso laipsniai (nustatoma atlikus cistouretrografiją, kurios metu per šlaplę į šlapimo takus suleidžiama kontrastinė medžiaga ir stebima kiek aukštai ji pakyla): Kontrastinė medžiaga patenka tik į šlapimtakį.Kontrastinė medžiaga užpildo visą šlapimo surenkamąją sistemą, tačiau ji neprasiplėtusi.Surenkamoji sistema prasiplėtusi.Šlapimtakis labai prasiplėtęs, vingiuotas, inkstų taurelių kampai buki.Smarkus šlapimtakio ir inkstų geldelių išsiplėtimas. Nuo vezikoureterinio refliukso laipsnio priklauso gydymo pasirinkimas. Didžiajai daliai vaikų diagnozuojamas I ar II laipsnio refliuksas, kuris dažniausiai praeina savaime vaikui augant.  
  Trumpai apie simptomus
  Liga neturi specifinių klinikinių požymių. Dažniausiai vezikoureterinis refliuksas įtariamas tuomet, kai vaikui nuolat kartojasi pielonefritas (inksto uždegimas).  
  Diagnostika
  Pagrindinis tyrimas ligai diagnozuoti – cistouretrografija (jos metu naudojant kontrastinę medžiagą nustatoma, kiek aukštai šlapimas gali grįžti į šlapimtakius). Ultragarsinio tyrimo metu gali būti nustatomi netiesioginiai vezikoureterinio refliukso požymiai, tačiau tyrimas nėra specifiškas.  
  Gydymas
  Skiriamas konservatyvus ir chirurginis vezikoureterinio refliukso gydymas. Žemo laipsnio refliuksas dažniausiai gydomas konservatyviai, t.y., skiriant antibakterinių ar antiseptinių preparatų, siekiant išvengti šlapimo takų infekcijos. Chirurginis gydymas pasirenkamas tuo atveju, kai refliuksas stebint ligonį keletą metų nemažėja ar nuolat kartojasi pielonefritas (inksto uždegimas).

  Ligų paieškos žymos:

  refliuksas