Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Amebiazė

  Apie ligą
  Tai ūminė ir lėtinė pirmuonių sukelta žarnyno liga, pasireiškianti storojo žarnyno išopėjimu ir kitų organų sistemų pakenkimu.  
  Trumpai apie simptomus
  Liga dažniausiai pasireiškia po 2-4 savaičių nuo užsikrėtimo. Skiriamos žarnyno amebiazė ir kitų organų sistemų amebiazė. Žarnyno amebiazė gali pasireikšti įvairiomis formomis: nuo besimptomio cistų nešiojimo iki sunkaus žarnyno uždegimo, kuris žaibiškai komplikuojasi žarnų prakiurimu. Ūminis rektokolitas - storosios žarnos uždegimas, kurio metu viduriuojant jaučiami diegliai apatinėje pilvo dalyje. Vėliau pasirodo kraujingos išmatos – „aviečių želė“. Pusei ligonių būna primigtynas noras tuštintis. Esant pažeistai aklajai žarnai viduriuojant kraujo nebūna.  
  Diagnostika
  Pagrindinis amebiazės diagnostikos metodas – tiesioginė išmatų mikroskopija. Taip pat svarbūs epidemiologinės rizikos įvertinimas, klinikiniai simptomai, laboratoriniai ir serologiniai tyrimai, antiparazitinių vaistų poveikis.  
  Gydymas
  Skiriamas spefinis gydymas antiamebiniais preparatais, kurie pagal veikimo vietą skirstomi į spindinius (jodokvinolas), audininius (emetinas) ir veikiančius tiek žarnos spindyje, tiek sienelėje, kepenyse (metronidazolis, tinidazolis ir kiti). Metronidazolis ir jo grupės preparatai yra pirmo pasirinkimo medikamentai invazinei amebiazei gydyti. Cistų nešiotojai turėtų gerti paromomiciną, jodokvinolą, diloksanido furoatą.   Svarbiausia išaiškinti ir gydyti amebų cistų nešiotojus, viduriuojančius keliavusius asmenis. Vengti gerti kokteilius su ledu, plauti rankas ir daržoves po tekančiu vandeniu.

  Ligų paieškos žymos:

  amebiazė