Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Balantidiazė

  Apie ligą
  Tai pirmuonio sukelta žarnyno infekcija, pasireiškianti nuolat pasikartojančio viduriavimo epizodais ir galinti išsivystyti į storosios žarnos uždegimą.  
  Trumpai apie simptomus
  Laikotarpis nuo užsikrėtimo iki susirgimo gali trukti kelias dienas ar savaites. Dažniausiai pasitaiko simptomų nesukelianti balantidiazės forma. Ūmi infekcija prasideda tuštinimusi skystomis, puvėsio kvapo išmatomis. Viduriavimą lydi pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, galvos skausmas. Sumažėja ligonio apetitas, krenta svoris, kartais karščiuoja, netenkama skysčių ir elektrolitų. Viduriavimui užsitęsus, išmatose pasirodo gleivės, pūliai, kraujas. Balantidiazė gali komplikuotis kepenų pūliniais, pilvaplėvės uždegimu ar žarnų opomis ir prakiurimu. Lėtinė ligos forma gali trukti 2-3 metus.  
  Diagnostika
  Balantidiazė patvirtinama mikroskopu suradus pirmuonio vegetacinių formų išmatų preparate.  
  Gydymas
  Balantidiazė gydoma antibakteriniais preparatais – metronidazoliu ir tetraciklinu. Alternatyva – jodokvinolis, skirtas pirmuonių sukeltoms žarnyno infekcijoms gydyti. Baigus gydymą būtina atlikti išmatų tyrimus dėl cistų nešiojimo.   Svarbu apsaugoti vandenį ir maistą nuo užteršimo kiaulių ir žmonių fekalijomis, naudoti asmens higienos priemones, kruopščiai plauti rankas.

  Ligų paieškos žymos:

  balantidiazė