Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Kitos chlamidijų sukeltos ligos

  Apie ligą
  Chlamidiozė – tai infekcinė lytiniu keliu plintanti Chlamydia trachomatis sukeliama liga. Tai viena labiausiai pasaulyje paplitusių infekcijų, pažeidžiančių lyties organus. Motina, serganti chlamidioze, gimdymo metu gali užkrėsti naujagimį ir šis gali susirgti chlamidijų sukeltu plaučių uždegimu ar konjunktyvitu (akių junginės uždegimu).   Ligos priežastys Daug seksualinių partnerių ar naujas partneris (-ė);Prastos socioekonominės salygos;Prostitucija;Nesaugus lytinis aktas (t.y., nenaudojant barjerinių apsaugos priemonių);Serganti motina gali užkrėsti naujagimį;Užsikrėsti chlamidijomis galima ne tik tradicinio (vaginalinio) lytinio akto metu, bet ir praktikuojant oralinė ar analinį lytinį aktą.  
  Trumpai apie simptomus
  Simptomai, pasireiškiantys moterims: 50 – 70% atvejų nebūna jokių simptomų. Kitais atvejais chlamidiozė gali pasireikšti pakitusiomis išskyromis, kraujavimu iš makšties. Būdingas apatinės pilvo dalies skausmas, skausmingas šlapinimasis. Gali perštėti šlaplės srityje. Negydant infekcija gali persimesti į gimdą, kaišintakius ir sukelti jų uždegimą. Simptomai, pasireiškiantys vyrams: Besimptomė infekcija reta. Šlaplės uždegimas pasireiškia 50% atvejų: skausmingas ir dažnas šlapinimasis, niežulys šlaplės atsivėrimo vietoje. Gali šlapime būti gleivių. Chlamidiozei būdingas sėklidžių skausmas, jautrumas ar patinimas (gali būti vienos sėklidės). Negydoma chlamidiozė tiek vyrams, tiek moterims ilgainiui sukelia nevaisingumą. Simptomai, pasireiškiantys naujagimiams: Kai yra chlamidijų sukeltas plaučių uždegimas: karščiavimas, kosulys, švokštimas, karkalai plaučiuose.Kai yra chlamidijų sukeltas konjunktyvitas: junginės paraudimas, gleivingos išskyros iš akių, patinimas aplink akis. Dažnai būna abiejų akių pažeidimas.  
  Diagnostika
  Chlamidiozė diagnozuojama remiantis klinikiniais imptomais bei laboratoriniais tyrimais. Laboratoriniai tyrimai: kraujo tyrimas, šlapimo tyrimas, moterims – tepinėlis nuo gimdos kaklelio, vyrams – tepinėlis iš šlaplės.  
  Gydymas
  Chlamidiozė gydoma antibiotikais (pvz., azitromicinu, doksiciklinu, eritromicinu ar kt.). Pradėjus gydymą vaistais, svarbu susilaikyti nuo lytinių santykių. Taip pat, informuoti seksualinius partnerius apie savo ligą, nes ir jie turėtų pasitikrinti dėl chlamidijų. Partnerius gydyti būtina, nes priešingu atveju nepavyks sėkmingai išgydyti paciento (infekcija vėl atsikartos).

  Ligų paieškos žymos:

  kitos

  chlamidijų

  sukeltos

  ligos