Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Paprastoji pūslelinė

  Apie ligą
  Tai paprastojo herpes viruso sukelta liga, pasireiškianti gleivinių, odos, centrinės nervų sistemos ar vidaus organų pokyčiais.  
  Trumpai apie simptomus
  Paprastosios pūslelinės simptomai paprastai išryškėja per 2-12 dienų nuo pirmojo susidūrimo su infekcija. Po tiesioginio kontakto virusas pradeda daugintis odos ląstelėse. Oda parausta, pasidaro jautri, atsiranda deginimo jausmas, niežulys, dilgčiojimas. Greitai atsiranda viena ar daugiau nedidelių pūslelių, kurios pratrūksta ir išsiskiria skystis, kuriame yra virusų. Iš pūslelių susidaro į opeles panašios žaizdelės, užgijusios jos paprastai nepalieka rando. Kartu gali būti į gripą panašių simptomų, o žaizdelės pasidaryti skausmingos.  
  Diagnostika
  Remiamasi ligonio būkle ir būdingų herpinių bėrimų vaizdu. Patvirtinama teigiamu virusologiniu tyrimu, kai pūslelių, pažeistų audinių, smegenų skystyje randami virusai.  
  Gydymas
  Visos pūslelinės infekcijos klinikinės formos gydomos antivirusiniais vaistais. Sunkios formos gliukozės, elektrolitų tirpalų lašinėmis infuzijomis. Simptominis gydymas susideda iš nenarkotinių analgetikų skausmui malšinti, nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, raminamųjų, gerti askorbo rūgšties ir B grupės vitaminų. Pūslelių ant lūpų gijimą skatina ir saugo nuo žalingo aplinkos poveikio medicininiai pleistrai.   Užsikrėtę žmonės turi išsiaiškinti, kokie veiksniai skatina ligą kartotis ir juos mažinti ar jų vengti. Kai liga pasikartoja svarbu: nekrapštyti pažeidimų, nes virusai gali patekti ant pirštų, o nuo jų – į kitas kūno vietas, taip pat akis; dažnai plauti rankas. Būtina vengti ligonių bendravimo su naujagimiais, nusilpusio imuniteto žmonėmis.

  Ligų paieškos žymos:

  paprastoji

  pūslelinė