Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Plaučių aktinomikozė

  Apie ligą
  Plaučių aktinomikozė – tai plaučių susirgimas, kurį sukelia aktinomicetės. Aktinomicetės – tai bakterijos, kurioms geriausios sąlygos gyvenimui ir dauginimuisi yra beorė aplinka. Šių mikroorganizmų aptinkama žmogaus žarnyne, burnoje, moters lytiniuose organuose, tačiau normaliai jie nesukelia jokio susirgimo. Tai nėra dažnas susirgimas, sergamumas plaučių aktinomikoze siekia 0,5 – 4 atvejus 1 000 000 gyventojų. Dažniausiai serga vidutinio amžiaus žmonės. Vyrų sergamumas šia liga yra didesnis nei moterų   Rizikos faktoriai Aktinomikozė gali atsirasti tuomet, kai yra labai prasta burnos priežiūra, po danties šalinimo procedūros. Su padidėjusia rizika yra susijęs ir gausus alkoholio vartojimas.  
  Trumpai apie simptomus
  Sergant plaučių aktinomikoze dažniausiai pasireiškia šie simptomai: Krūtinės skausmas gilaus įkvėpimo metuKosulys (kartais su skrepliavimu)KarščiavimasNaktinis prakaitavimasSvorio kritimas  
  Diagnostika
  Nėra paprasta nustatyti šį susirgimą, kadangi jį reikia atskirti nuo kitų daug dažniau pasitaikančių ligų. Atliekama krūtinės ląstos rentgenograma, kurioje matomas tam tikras darinys (jis dažnai palaikomas naviku ar plaučių abscesu). Liga patvirtinama tik nustačius ligos sukėlėjus tiriamojoje medžiagoje (skrepliuose, biopsinėje medžiagoje).  
  Gydymas
  Šis susirgimas gydomas antibakteriniais vaistais. Paprastai skiriamas penicilinas, amoksicilinas.

  Ligų paieškos žymos:

  plaučių

  aktinomikozė