Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Vėjaraupiai

  Apie ligą
  Vėjaraupiai yra infekcinė, ūminė užkrečiama odos ir gleivinių liga, kuriai būdingas pūslelinis odos išbėrimas ir karščiavimas. Dažniausiai serga 5-9 metų vaikai, tačiau gali sirgti ir kūdikiai, ir suaugę žmonės, jeigu nepersirgo vėjaraupiais vaikystėje.   Ligos priežastys Vėjaraupius sukelia Varicella zoster virusas, kuriuo užsikrečiama oro lašeliniu būdu.  
  Trumpai apie simptomus
  Liga prasideda staiga, sergant vėjaraupiais pakyla temperatūra, atsiranda niežtinčių raudonų dėmelių, vėliau susidaro pūslelės, pripildytos skaidraus skysčio, apsuptos raudonu lankeliu.  Keletą dienų atsiranda naujų pūslyčių, senos subliūkšta ir džiūdamos virsta šašeliais, kurie nukrenta per 1-3 savaites. Paprastai bėrimai pirmiausia atsiranda liemens srityje, o vėliau – veide, galvos plaukuotoje dalyje, rankų, kojų srityse. Delnų ir padų paprastai neišberia. Vėjaraupiai ypatingi tuo, kad vienu metu odoje yra įvairių stadijų bėrimai. Kartais išberia ne tik odą, bet ir burnos, nosies, lyties organų gleivines.  
  Diagnostika
  Vėjaraupiai diagnozuojami remiantis klinikiniais požymiais, apklausiama ar prieš susergant nebuvo kontakto su sergančiu vėjaraupiais vaiku. Kartais, jei diagnozė neaiški, atliekami kraujo tyrimai, paimamas tepinėlis iš bėrimų.  
  Gydymas
  Vaikai dažniausiai gydomi namie – svarbiausia yra odos higiena! Vaiką reikia maudyti, o odą nusausinti švariu, minkštu, išlygintu rankšluosčiu, dažnai keisti patalynę, vaikui nagus nukirpti trumpai. Anksčiau paplitusi briliantinė žaluma šiuo metu nerekomenduojama. Esant karščiavimui skiriami vaistai temperatūrai mažinti – paracetamolis, ibuprofenas. Negalima duoti aspirino ir analgino. Niežuliui mažinti skiriami antihistamininiai vaistai. Jeigu vaiko imunitetas nusilpęs, serga vyresnis nei 12 metų vaikas, suaugęs žmogus arba nėščioji, papildomai skiriama priešvirusinių vaistų – acikloviro, valacikloviro.   Nuo vėjaraupių galima apsisaugoti skiepais. Iki 12 metų vaikai skiepijami vieną kartą, o vyresni vaikai bei suaugę žmonės skiepijami 2 kartus su vieno mėnesio pertrauka.

  Ligų paieškos žymos:

  vėjaraupiai