Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Žarnyno jersiniozė

  Apie ligą
  Tai ūminė žarnyno infekcija, kuriai būdinga karščiavimas, bendra intoksikacija, plonųjų ir storųjų žarnų, plonųjų žarnų pasaito uždegimas, alerginiai reiškiniai.  
  Trumpai apie simptomus
  Liga prasideda praėjus 1-7 dienoms nuo užsikrėtimo. Skiriamos infekcinė ir poinfekcinė ligos stadijos. Ligos pradžia ūmi, krečia šaltis, skaudą galvą, raumenis, sąnarius, iki  38-390C padidėjusi temperatūra laikosi  1-7 paras. Esant intoksikacijai, ligonis ima vemti, viduriuoti. Būna dešinės pusės pilvo skausmas, simetrinis liemens ir galūnių smulkiomis dėmelėmis ar eriteminis  bėrimas, paraudusios akys, pageltimas. Liežuvis iš pradžių gausiai apsinešęs, vėliau raudonas („avietinis“). Jersiniozės infekcijos žarnyno stadijai būdingas plonųjų žarnų ir jų pasaito uždegimas, pseudoapendicitinis sindromas. Ne žarnyno stadija pasireiškia kraujo sunkia sepsio forma, ryklės uždegimu, kepenų ir blužnies mikro pūliniais, limfinių mazgų, kepenų ir blužnies padidėjimu, odos pažeidimu. 2-3ą ligos savaitę vyrauja alergijos, mazginės eritemos, sąnarių uždegimo reiškiniai, Reiterio sindromas (sąnarių, akių ir šlapimo takų uždegimas). Ligos prognozė gera, išskyrus sepsio atvejus.  
  Diagnostika
  Jersiniozę patvirtina teigiami išmatų, kraujo, limfinių mazgų, pūlinių medžiagos bakteriologiniais tyrimai. Naudojamos ir serologinės reakcijos antikūnams (apsauginiams imuniteto veiksniams) nustatyti.  
  Gydymas
  Rekomenduojamas vitaminingas, lengvai virškinamas maistas, ribojant skaidulas. Sunkių ligos formų atvejais  skiriamas gydymas antibakteriniais fluorchinolonų grupės preparatais. Skysčių balansui atstatyti ir detoksikuoti organizmą skiriamos lašinės gliukozės ir elektrolitų infuzijos į veną ar gerti. Alergijos simptomams mažinti duodama antihistamininių vaistų, o sunkiais atvejais – gliukokortikoidų. Sąnarių skausmui malšinti tinka analgino, ibuprofeno, diklofenako preparatai.   Labai svarbios sanitarinės – higieninės priemonės maisto gamybos ir realizacijos objektuose, daržovių ir vaisių saugyklose, vaikų kolektyvuose. Taip pat sanitarinės – veterinarinės priemonės gyvulininkystės ūkiuose.

  Ligų paieškos žymos:

  žarnyno

  jersiniozė