Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Jungiamojo audinio ir skeleto raumenų sistemos ligos -

  Juosmens ir kryžmens radikulopatija

  Apie ligą
  Tai dėl degeneracinių stuburo pakitimų sąlygotų kompresijų, sutrikusios kraujotakos, uždegiminės priežasties sukeltas stuburo juosmens – kryžmens nervų šaknelių pažeidimas ir atsiradusi įvairi neurologinė simptomatika. Pagrindinė iš jų – stuburo skausmas, paprastai plintantis į koją ar sėdmenis (skausmas plinta ten, kur yra nervo inervacijos zona).  
  Trumpai apie simptomus
  Nervų šakneliniam skausmui būdinga: sutrikę jutimai bei judesiai, stuburo iškrypimai, tempimo simptomai (pvz., lenkiant koją per klubo sąnarį, skauda nugarą). Skirtingai pasireiškia nervo pakenkimo simptomai, atitinkamai, kuri stuburo vieta yra pažeista. Sutrikę jutimai, odos skausmas, susilpnėję raumenys gali būti kirkšnies srityje, šlaunų, blauzdų pėdų dalyse. Sunku pastovėti ant pirštų, kulnų. Gali pasitaikyti ir šlapinimosi, tuštinimosi sutrikimų, susilpnėjusi lytinė funkcija.  
  Diagnostika
  Svarbus rentgenologinis tyrimas – dviejų krypčių stuburo rentgenograma. Joje pastebimi degeneraciniai pokyčiai. Elektrofiziologinis tyrimas atliekamas, nustatant skausmo pobūdį. Stuburo mielografija – kontrastinis stuburo kanalo rentgeninis tyrimas naudojamas išvaržų nustatymui. Taip pat atliekami kompiuterinė tomografija ir megnetinio rezonanso tyrimai detalesniam ištyrimui.  
  Gydymas
  Siekiama kuo ilgiau neoperuoti, o gydyti konservatyviai – imobilizuoti, tausojant stuburą (nejudinti stuburo ne ilgiau kaip 2 – 3 dienas), malšinti skausmą analgetikais, skirti kineziterapiją, masažus, tempimus, atlikti vietines nuskausminamąsias procedūras.

  Ligų paieškos žymos:

  juosmens

  kryžmens

  radikulopatija