Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Jungiamojo audinio ir skeleto raumenų sistemos ligos -

  Leukocitoklazinis vaskulitas

  Apie ligą
  Tai smulkių kraujagyslių - venulių - pažeidimas, kurį sukelia vaistai, infekcija, vėžinės ląstelės ar sisteminės ligos. Pasitaiko ir pirminių citoklazinių vaskulitų, kuomet priežastis nenustatoma. Šios ligos atveju pažeidžiami pokapiliariniai venulių tinklai, infiltruojantis uždegiminėms ląstelėms su fragmentuotais jų branduoliais (leukocitoklazija). Šiuo vaskulitu suserga vyresni nei 16 metų asmenys.  
  Trumpai apie simptomus
  Pasireiškia bet kurios kūno vietos, dažniausiai kojų, odos bėrimu, palpuojama purpura, kurį spaudžiant, spalva nesikeičia. Taip pat gali būti makulopapulinis bėrimas, t.y., dėminis mazginis bėrimas. Jaučiamas bendras silpnumas, šiek tiek pakyla temperatūra, gali skaudėti galvą, pilvą.  Iš anamnezės žinoma, kad žmogus mėnesį prieš vaskulito atsiradimą, vartojo vaistus, ar buvo infekcija, kas galimai ir sukėlė kraujagyslių uždegimą. Kitais atvejais būtina išsiaiškinti, ar nėra sisteminės ligos, vėžio.   
  Diagnostika
  Leukocitoklazinis vaskulitas pagrinde diagnozuojamas pagal klinikinius simptomus. Taip pat atliekami kraujo (jame padidėja uždegiminiai rodikliai) ir šlapimo tyrimai, bei papildomi tyrimai, siekiant ekskliuduoti kitas ligas, iššiaiškinti, ar tai ne  sisteminės ligos pasireiškimas ir pan.  
  Gydymas
  Jeigu kraujyje uždegiminių rodiklių padidėjimo nėra, pažeista tik oda – pakanka pašalinti ir vengti vaskulitą sukėlusio veiksnio, laikyti galūnę pakeltą, naudoti guminę kojinę bei vengti bet kokių traumų. Jei uždegiminiai rodikliai padidėję, vaskulitas pasireiškia intensyviau, skiriamas hidroksichlorochinas, kolchicinas arba steroidiniai hormonai. Sunkiai atvejais rekomenduotinas metotreksatas, azatioprinas.

  Ligų paieškos žymos:

  vaskulitas