Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kraujo ir kraujodaros organų ligos -

  Henoch-Shonlein purpura

  Apie ligą
  Tai sisteminis vaskulitas (smulkių kraujagyslių uždegimas), kuriam būdingas odos bėrimas, kraujosrūvos, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, kraujavimas iš virškinamojo trakto, sąnarių uždegimas, inkstų pakenkimas. Šiuo vaskulitu serga asmenys iki 20 metų (kūdikiams nebūdinga), kuriems prieš keletą savaičių ar mėnesių buvo viršutinių kvėpavimo takų infekcija (tonzilitas, laringitas, faringitas ar kt.) arba jie buvo skiepyti, sugelti vabzdžių. Vaskulitas išsivysto dėl imunoglobulino A, atsakingo už gleivinių imuninę apsaugą, pernelyg didelio susikaupimo kraujyje ir nusėdimo kraujagyslėse. Kai pažeidžiamos  inkstuose esančios kraujagyslės, tai gali sukelti jo uždegimą (glomerulonefritą).  
  Trumpai apie simptomus
  Vaikams, paaugliams staigiai išberia kojų, sėdmenų, rečiau liemens ir rankų odą, vaizdas primena daugybines kraujosrūvas (purpura), kurias paspaudus spalva nepakinta. Taip pat jiems šiek tiek pakyla temperatūra, suskausta raumenis, sąnarius, pilvą, pasireiškia pykinimas, vėmimas, kartais su krauju - taip yra todėl, kad kraujosrūvos susidaro ne tik odoje, bet ir vidaus organuose, pvz., skrandyje, žarnyne.  
  Diagnostika
  Diagnozuojama pagal esamus simptomus, atliktus kraujo ir šlapimo tyrimus. Ją patvirtina neseniai buvusi viršutinių kvėpavimo takų infekcija.Kraujyje padidėja uždegiminiai rodikliai, globulinų kiekis. Esant inkstų pakenkimui – šlapime aptinkamas baltymas, kraujo ląstelės. Kartais atliekama odos ar inkstų audinio biopsija detalesniam ištyrimui.  
  Gydymas
  Būtina gulėti lovoje, gerti daug skysčių. Jei jaučiamas sąnarių, raumenų skausmas, skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Esant inkstų pakenkimui, kuo skubiau skiriami gliukokortikosteroidai, kad nesukeltų inkstų nepakankamumo. Jei vaskulito priežastis ir gydymas taikomas laiku, ši liga gali būti visiškai išgydoma.

  Ligų paieškos žymos:

  henoch-shonlein

  purpura