Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kraujotakos sistemos ligos -

  Hemorojus

  Apie ligą
  Hemorojus – tai išangės srities kraujagyslių (venų) išsiplėtimas ir uždegimas. Nustatyta, jog daugiau nei 50% žmonių, vyresnių nei 50 metų, turi vieno ar kito laipsnio hemorojų. Abiejų lyčių asmenims šis susirgimas pasitaiko maždaug vienodu dažniu.   Ligos priežastis Susirgimo priežastis nėra visiškai aiški. Manoma, jog su hemorojaus vystymusi susijusios įvairios priežastys, didinančios spaudimą apatinėje tiesiosios žarnos dalyje. Tai gali būti stanginimasis tuštinantis, lėtinis vidurių užkietėjimas, nėštumas, nutukimas, net paveldimumas.   Klasifikacija Hemoroidinių mazgų patologija yra klasifikuojama. Skiriami šie hemorojaus laipsniai: I. Mazgai šiek tiek padidėję. II. Mazgai tuštinantis iškrenta, bet paskui savaime sugrįžta į normalią padėtį. III. Mazgai tuštinantis iškrenta, juos sugrąžinti galima tik su rankų pagalba. IV. Hemorojiniai mazgai iškritę ir jų sugrąžinti atgal neįmanoma.  
  Trumpai apie simptomus
  Vienas pirmųjų hemorojaus simptomų – kraujo pasirodymas tuštinimosi proceso pabaigoje. Iš pradžių pastebimi vos keli lašai šviežio kraujo ant tualetinio popieriaus. Ligai taip pat būdinga: Išangės niežėjimas ar diskomforto pojūtis;Išangės srities patinimas;Hemorojinių mazgų iškritimas (tuštinimosi pabaigoje čiuopiamas darinys).  
  Diagnostika
  Apžiūros metu pirmųjų laipsnių hemorojaus diagnozuoti neįmanoma. III laipsnio hemorojų galima nustatyti digitalinio išsangės tyrimo metu. IV laipsnio hemorojaus atveju diagnozė būna akivaizdi. Vienas iš pagrindinių šios ligos nustatymo metodų – rektoskopija (specialiu prietaisu apžiūrima tiesioji žarna).  
  Gydymas
  Nedidelio laipsnio hemorojus gali būti gydomas vaistais. Paprastai skiriamos žvakutės, kurių sudėtyje yra analgetikių ir steroidinių priešuždegiminių vaistų. Yra nemažai neoperacinio hemoroidinių mazgų gydymo metodų: guminių žiedų ligatūros (ant mazgų uždedami guminiai žiedai), gydymas infraraudonaisiais spinduliais, skleroterapija, šaldymo terapija. Gydymo metodas pasirenkamas pasitarus su gydytoju. Hemorojus taip pat gali būti gydomas operaciniu būdu, kurių metu pašalinami hemorojiniai mazgai.

  Ligų paieškos žymos:

  hemorojus