Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kraujotakos sistemos ligos -

  Stemplės venų mazgai

  Apie ligą
  Stemplės venų varikozė – tai nenormalus stemplės apatinės dalies venų išsiplėtimas. Stemplė – tai vamzdelio pavidalo raumeninis organas, kuriuo slinkdamas maistas iš burnos ertmės patenka į skrandį. Neretai stemplės varikoziniai mazgai tampa kraujavimo iš virškinamojo trakto priežastimi. Stemplės varikoziniai mazgai aptinkami beveik pusei kepenų ciroze sergančių asmenų.   Ligos priežastis Stemplės venų išsiplėtimo priežastis – sulėtėjęs, sumažėjęs veninio kraujo tekėjimas į kepenis. Dažniausiai kraujo tėkmė sulėtėja ir susidaro kraujo sąstovis venose dėl kepenų randinio pažeidimo (kepenų cirozės). Kartais dėl per didelio spaudimo stemplės venos įtrūksta ir prasideda kraujavimas.  
  Trumpai apie simptomus
  Varikoziniai venų mazgai nesukelia jokių klinikinių simptomų iki tol, kol neprasideda kraujavimas. Tuomet atsiranda vėmimas krauju, tuštinimasis tamsiomis, juodomis išmatomis. Kartais dėl labai gausaus kraujavimo gali ištikti šokas.  
  Diagnostika
  Dažniausiai nustačius kepenų cirozę atliekamas papildomas ištyrimas siekian nustatyti, ar nėra išsiplėtusių stemplės venų. Stemplės apžiūros dažnis priklauso nuo to, koks yra kepenų pažeidimo laipsnis (įvertinama rizika). Stemplės varikoziniai mazgai nustatomi fibroezofagoskopijos metu (lankstus vamzdelis su optika yra įvedamas į stemplę ir apžiūrima jos sienelė). Kartais gali būti atliekamas kompiuterinės tomografijos ar magnetinio branduolinio rezonanso tyrimas.  
  Gydymas
  Kraujavimo iš išsiplėtusių stemplės venų prevencijai gali būti skiriami β-adrenoblokatoriai (pvz. propanololis). Didelį susirūpinimą keliantys mazgai gali būti gydomi endoskopiškai: suleidžiant sklerozuojančių medžiagų į mazgą (sukelia venų užakimą) ar užveržiant ligatūromis (specialūs spaustukai).

  Ligų paieškos žymos:

  stemplės

  venų

  mazgai