Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kvėpavimo sistemos ligos -

  Kitos pleuros būklės

  Apie ligą
  Pleuros empiema – tai pūlių kaupimasis tarpe tarp plaučio ir vidinės krūtinės ląstos sienos (pleuros ertmėje). Pleuros empiema dar kartais vadinama pūlingu pleuritu.   Ligos priežastisDažniausiai šis susirgimas atsiranda kaip kitų ligų komplikacija. Priežastys, galinčios sąlygoti pleuros empiemos formąvimąsi, yra šios:Infekciniai susirgimai (dažniausiai bakterinis plaučių uždegimas),Plaučio abscesas (kuomet jis atsiveria į pleuros ertmę),Krūtinės ląstos operacijos,Krūtinės ląstos trauma. Labai retais atvejais pūlingas pleuros uždegimas prasideda po procedūros, vadinamos punkcija (specialia adata yra duriama pro krūtinės ląstą į pleuros ertmę, tuomet nusiurbiama skysčio gydymo ar diagnostiniai tikslais).   StadijosPleuros empiemos susirgimo metu skiriamos šios sąlyginės trys stadijos:Eksudacinė,Pūlinė-fibrininė,Randėjimo.  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindiniai ligos simptomai:Krūtinės skausmas,Karščiavimas,Prakaitavimas, ypač naktimis,Bendras silpnumas,Dusulys,Kartais svorio kritimas.  
  Diagnostika
  Tiriant ligonį, dažniausiai nustatomi pakitimai išklausant plaučių veiklą stetoskopu. Paskiriami tolimesni tyrimai: krūtinės ląstos rentgenograma, kompiuterinė tomograma, pleuros ertmės punkcija ir gauto skysčio ištyrimas.  
  Gydymas
  Pagrindiniai gydymo tikslai: kovoti su infekcija ir kuo greičiau pašalinti susikaupusius pūlius iš pleuros ertmės. Skiriamas atitinkamas antibakterinis gydymas. Pradėjus anksti gydyti šį susirgimą, dažniausiai pakanka tiesiog pleuros ertmės drenavimo (tuščiaviduris vamzdelis įvedamas į ertmę ir pūliai bėga į išorę, nesikaupdami tarp pleuros lapelių). Kai kuriais atvejais, kai jau vyksta randėjimas, gali prireikti chirurginio gydymo, atliekama dekortikacija (plaučio išlaisvinimas iš sąaugų ir normalios jo funkcijos sugrąžinimas).

  Ligų paieškos žymos:

  kitos

  pleuros

  būklės