Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kvėpavimo sistemos ligos -

  Ūminis sinusitas

  Apie ligą
  Ūminis sinusitas – tai ūminis prienosinių ančių uždegimas. Prienosiniai ančiai – tai kauluose esančios ertmės, pripildytos oro, susisiekiančios su nosies ertme. Sinusitas gali būti ūminis ir lėtinis. Lėtinis sinusitas nustatomas kai liga trunka ilgiau nei 12 savaičių ar nuolat atsinaujina. Ūminis sinusitas yra labai dažnas susirgimas. Nustatyta, jog juo suserga maždaug 1 iš 9-10 asmenų. Didesnis sergamumas prienosinių ančių uždegimu registruojamas rudenį, žiemą bei ankstyvą pavasarį.   Ligos priežastis Nesant patologijos oras prienosiniuose ančiuose cirkuliuoja laisvai. Susidarius tam tikroms sąlygoms, kyla sinusų uždegimas. Jo atsiradimą skatina keletas priežasčių: Virusinė infekcija patekusi į prienosinius ančius,Bakterinė infekcija,Grybelinė infekcija. Nustatyta keletas būklių, kurių metu infekcija lengviau patenka į prienosinius ančius ar vyksta neinfekcinis uždegimas: alergijos, nosies polipas ar auglys, kreiva nosies pertvara.  
  Trumpai apie simptomus
  Ūminiam sinusitui būdingi šie klinikiniai simptomai: Tirštos, pūlingos gelsvos ar žalsvos išskyros iš nosies,Nosies obstrukcija (užsikimšimas), trukdanti normaliam kvėpavimui,Uoslės pablogėjimas,Skausmas, tempimas kaktos srityje, apie akis, žanduose,Galvos skausmas,Gerklės skausmas, perštėjimas,Nemalonus kvapas iš burnos,Karščiavimas.  
  Diagnostika
  Liga nustatoma išsiaiškinus varginančius simptomus, atlikus fizinį ištyrimą (specialiu instrumentu naudojant apšvietimą apžiūrima nosies ertmė, nustatomi įvairūs pakitimai, pvz., uždegimas, nosies polipai, kreiva nosies pertvara ir kiti). Kartais apžiūrai naudojamas endoskopas (vamzdelis su optika nosies ertmės apžiūrai). Atliekamos rengeno nuotraukos, kartais kompiuterinės tomografijos tyrimas ar magnetinis rezonansas (nustatomi pakitimai prienosiniuose ančiuose)  
  Gydymas
  Sinusito metu gydytojas sprendžia dėl antibakterinių preaparatų skyrimo (įvertinęs labiausiai tikėtiną ligos priežastį). Simptomams palengvinti vartojami dekongestantai, antihistamininiai vaistai (paburkimui mažinti). Patariama vartoti daug skysčių, taip pat kelis kartus per dieną ant veido galima uždėti kompresus (šiltas audinio gabalėlis). Karščiavimui mažinti vartojamas ibuprofenas ar paracetamolis.

  Ligų paieškos žymos:

  ūminis

  sinusitas