Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Navikai -

  Gimdos mioma

  Apie ligą
  Tai gimdos gerybinis gerai apribotas be kapsulės lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio navikas. Tai labiausiai paplitęs moters mažojo dubens navikų – net trečdaliui moterų, vyresnių nei 35m., jų diagnozuojama. Gimdos miomos sudaro apie 50% dalinio ar visiško gimdos pašalinimo indikacijų. Gimdos miomai susidaryti rizikos veiksniai yra: moters amžius, ankstyvas brendimas, ankstyvos pirmosios mėnesinės, mažas gimdymų skaičius, paveldimumas, nutukimas ir gausi riebalų dieta. Pastebėta, kad rūkymas veikia priešingai miomų vystymuisi. Miomos linkusios didėti nėštumo metu ir vartojant hormoninę kontracepciją, o menopauzės laikotarpiu mažėja. Taigi miomų augimo greitis priklauso nuo moters hormoninės būklės ir nuo pačių miomos ląstelių. Miomos pagal likalizaciją skirstomos į: a) subserozines -  auga į gimdos išorę ir deformuoja gimdos išorinį paviršių. Kartais taip išauga, kad atrodo, jog yra ant plonos kojytės. Gali spausti šlapimtakius ir kraujagysles; b) intramuralines – auga gimdos sienoje; c) submukozines – auga į gimdos ertmę ir ją deformuoja. Kartais išauga tokios, kad išlenda pro gimdos kaklelį (vad. gimstančioji).  
  Trumpai apie simptomus
  Dažnai mioma būna besimptomė. 30% atvejų pasitaiko simptomų, kurie priklauso nuo miomos lokalizacijos ir jos dydžio. Pagrindiniai iš jų – ilgiau trunkančios ir gausesnės mėnesinės, dažnas šlapinimasis, staigus noras šlapintis, sunkumas sulaikyti šlapimą fizinio krūvio metu, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, maudžiantis skausmas pilvo apačioje, skausmingi lytiniai santykiai, sutrikęs mėnesinių ciklas, gali būti nevaisingumo priežastimi arba sutrikdyti vaisiaus vystymąsi, sukelti priešlaikinį gimdymą arba persileidimą.  
  Diagnostika
  Svarbūs nusiskundimai, ligos anamnezė ir apžiūra norint diagnozuoti miomą. Atliekamas bimanualinis tyrimas (apčiuopama mioma ir nustatomas jos dydis, vieta, jautrumas, gimdos deformacija). Kraujo tyrimas parodo anemiją (mažakraujystę) dėl gausių mėnesinių. Ultragarsinis tyrimas padeda tiksliau įvetinti miomos dydį, vietą. Taip pat paimama biopsija (gabalėlis miomos medžiagos) ir ištiriama, ar tai tikrai mioma.  
  Gydymas
  Kol nėra nusiskundimų, moteris kartą per metus turi apsilankyti pas ginekologą stebėjimui. Yra skiriami kontraceptikai, kad stabdytų miomos augimą. Geležies preparatus nurodoma gerti dėl anemijos. Chirurginis gydymas taikomas, kai yra gausus kraujavimas, miomos spaudimas į gretimus organus, didelis skausmas, greitas miomos augimas.

  Ligų paieškos žymos:

  gimdos

  mioma