Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Navikai -

  Retinoblastoma

  Apie ligą
  Tai piktybinis akių navikas, kuriuo serga vaikai iki 7 metų amžiaus. Dažniausiai pasitaiko vienoje akyje, bet gali būti ir abiejose. Abipusiai, manoma, paveldimi autosominiu – dominantiniu būdu.  
  Trumpai apie simptomus
  Būdingiausi retinoblastomos simptomai yra: a) leukochorija – vyzdyje matomas švelniai gelsvas atspalvis, tai vadinama „amaurotine katės akimi“; b) žvairumas; c) antrinė glaukoma; d) iridociklitas ar pseudouveitas, atsiradę dėl retinoblastomos; e) esant išvešėjusiam navikui, akies orbitos uždegimas. Taip pat gali būti akies paraudimas, rainelės spalvos pakitimas, vyzdžio išsiplėtimas, akispūdžio padidėjimas.  
  Diagnostika
  Akių gydytojas apžiūrėdamas specialiu prietaisu – oftalmoskopu, nustato akių dugne židinį, kuris pirmoje ligos stadijoje dar nėra didelis (užima ne daugiau kaip vieną kvadrantą), navikui didėjant, specifinius pokyčius – gelsvą atspalvį – ir paprasta akimi žiūrint galima pastebėti.  
  Gydymas
  Pirmoje ligos stadijoje atliekama fotokoaguliacija, krioterapija, radioaktyvūs aplikatoriai. Nuo antros ligos stadijos taikomas chirurginis gydymas su chemoterapija ar radioterapija. Po naviko pašalinimo vaikas stebimas iki kol jam sueis 7 metai.

  Ligų paieškos žymos:

  retinoblastoma