Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Psichikos ir elgesio sutrikimai -

  Narkomanija

  Apie ligą
  Tai liguistas potraukis narkotinėms medžiagoms, kurios sukelia trumpalaikę pakilią nuotaiką ir vartojamos ne gydymo tikslais. Be tradicinių narkotikų rūšių, kaip kokainas, hašišas, opiatai, šiais laikais plačiai paplitę ir sintetinės psichoaktyvios medžiagos, todėl priklausomų asmenų nuo jų taipogi daugėja.  
  Trumpai apie simptomus
  Narkotikus vartojantys asmenys tampa priklausomi šioms medžiagoms psichiškai ir fiziologiškai, vystosi tolerancija, kai vis didesnės dozės reikia, norint pasiekti reikiamą efektą. Negavus reikiamos dozės, vystosi abstinencinis sindromas, žmogus jaučia viso kūno „laužymą“, skausmus, širdis smarkiai plaka, pakyla arterinis kraujo spaudimas, padidėja prakaitavimas, būna pykinimas, vėmimas, drebulys, traukuliai. Vartojantiems narkotikus yra rizika perdozavimo ir tuo pačiu mirties. Dažnai platinamos infekcinės ligos (tuberkuliozė, hepatitas B ir C, ŽIV infekcija) dėl nesterilių švirkštų naudojimo, nusilpusio imuniteto. Jie dažniau serga venerinėmis ligomis. Narkomanų asmenybės pakinta, jie tampa egocentriški, grubūs, jų interesų ratas siaurėja, dažnai meluoja. Jie nustoja mokytis, praranda darbus, šeimas, įsitraukia į nusikalstamą veiką.  
  Diagnostika
  Narkomanus lengvai galima atpažinti iš išvaizdos, elgesio. Laboratoriniais tyrimais galima nustatyti narkotinių medžiagų vartojimą. Neretai šie asmenys patenka į toksikologijos skyrių dėl perdozavimo.  
  Gydymas

  Ligų paieškos žymos:

  narkomanija