Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Urogenitalinės sistemos ligos -

  Apyvarpės perteklius, fimozė ir parafimozė

  Apie ligą
  Fimozė – tai vyrams pasitaikanti patologija, kuomet apyvarpė yra taip susiaurėjusi, kad jos negalima atitraukti nuo varpos galvos. Parafimozė – tai būklė, kuomet buvusi paslanki apyvarpė atitraukta nuo varpos galvos ją užspaudžia, negrįžta į pradinę padėtį. Normaliai apyvarpė nuo varpos galvos ima atsiskirti dar vaikystėje iki 4 metų amžiaus. Didžioji dalis neatitraukiamų apyvarpių ima atsitraukti paauglystės periodu ir tik nedidelei daliai vyriškos lyties atstovų prireikia chirurginio gydymo.   Ligos priežastis Dažniausiai šio susirgimo priežastis lieka neaiški. Kai kuriais atvejais fimozę sukelia lėtinis balanitas (varpos galvutės uždegimas) ar potrauminis surandėjimas.  
  Trumpai apie simptomus
  Neatsitraukianti apyvarpėIšsipūtusi apyvarpėPasunkėjęs šlapinimasisSkausmas varpoje Parafimozės metu pasireiškia sunkumas šlapinantis, sudėtinga ejakuliacija, varpos galvos spalvos pokyčiai. Parafimozė yra sudėtinga būklė, ją būtina kuo greičiau pašalinti.  
  Diagnostika
  Susirgimas nustatomas išklausius žmogaus skundus ir atlikus lytinių organų apžiūrą.  
  Gydymas
  Suaugusiems žmonėms fimozė dažnai šalinama chirurginiu būdu atliekant apipjaustymą (nupjaunama apyvarpė). Kai kuriais atvejais skiriami steroidiniai kremai, suminkštinantys ir atpalaiduojantys apyvrpės odą. Jei yra infekcija, paskiriami antibiotikai.

  Ligų paieškos žymos:

  apyvarpės

  perteklius

  fimozė

  parafimozė