Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Urogenitalinės sistemos ligos -

  Balanopostitas

  Apie ligą
  Balanitas – tai varpos galvutės paviršiaus uždegimas, dažnai pasitaiko kartu su postitu – apyvarpės uždegimu. Šis susirgimas gali atsirasti bet kuriame amžiuje. Dažniau pasitaiko berniukas iki penkerių metų amžiaus. Vienas iš maždaug 30 vyrų per gyvenimą suserga balanopostitu. Šis susirgimas labai retas tarp vyrų, kuriems atliktas apipjaustymas.   Ligos priežastis Balanopostitą gali sukelti keletas priežasčių: Higienos stoka. Prasta lytinių organų higiena sąlygoja smegmos (varpos-apyvarpės maišelyje susikaupianti organinių medžiagų masė) irimą, kuris dirgina varpos galvutę sukeldamas jos uždegimą. Tai pagrindinė balanopostito priežastis.Infekcija. Susirgimą gali sukelti įvairios bakterijos, tačiau dažniausiai pasitaiko grybelinė Candida infekcija.Alergenai ir iritantai. Apyvarpės ir varpos galvutės paviršius yra jautrūs įvairiems cheminiams dirgikliams ir kartais sąlytis su jais sukelia uždegimą. Alergenais ir dirginančiomis medžiagomis gali būti: įvairūs muilai ir dezinfektantai, spermicidinės medžiagos, lubrikantai.Lytiškai plintančios infekcijos. Šiuo atveju balanopostitas pasireiškia kaip lytiškai plintančių infekcijų (gonorėjos, chlamidinės infekcijos, lytinių organų pūslėlinės ir kitų) komplikacija.  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindiniai simptomai yra šie: varpos galvutės paraudimas, niežulys, skausmas. Taip pat būna paraudusi ir patinusi apyvarpė. Atsiranda išskyros iš apyvarpės maišelio.  
  Diagnostika
  Liga nustatoma remiantis išsakomais skundais, taip pat atlikus fizinį ištyrimą (lytinių organų apžiūrą). Kai kuriais atvejais (pvz., grybelinės infekcijos metu) iš karto galima nustatyti ligos priežastį ir paskirti gydymą. Kitais atvejais gali būti skiriama kitų specialistų konsultacijos (siekiant išsiaiškinti kokioms medžiagoms yra alergija, taip pat ar žmogus nėra užsikrėtęs lytiškai plintančia infekcija).  
  Gydymas
  Visais atvejais svarbi tinkama varpos galvutės ir apyvarpės priežiūra. Prausiant lytinius organus siūloma nenaudoti muilo. Geriau vartoti emolientus (riebalinės drėkinančios medžiagos). Varpą plauti šiltu vandeniu išvalant nešvarumus. Apyvarpė suvilgoma antiseptiniais tirpalais. Be higienos laikymosi svarbu šalinti ir susirgimą sukėlusią priežastį. Grybelinės infekcijos metu skiriami priešgrybeliniai vaistai, bakterinės – antibiotikai. Jeigu uždegimą sukėlė cheminės medžiagos ir jis pasireiškė dėl alergijos gali būti skiriami nedidelę koncentraciją steroidinių vaistų turintys kremai.

  Ligų paieškos žymos:

  balanopostitas