Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Urogenitalinės sistemos ligos -

  Minimalių pakitimų nefropatija

  Apie ligą
  Minimalių pakitimų liga – tai ūmus inkstų susirgimas, sukeliantis nefrozinį sindromą. Nefrozinis sindromas – tai toks inkstų pažeidimas, kai šlapime randama >3,5 g baltymo per parą, kraujyje sumažėjęs albuminų (tam tikro baltymo) kiekis ir pasireiškia generalizuota edema (kūno tinimas, daugiausiai galūnėse, aplink akis). Šia liga dažniausiai serga 2-3 metų vaikai, bet gali sirgti ir suaugę žmonės.   Ligos priežastis Nėra žinoma, kas sukelia šį susirgimą. Kartais minimalių pokyčių nefropatija atsiranda dėl tam tikrų vaistų vartojimo ar sergant piktybinėmis kraujo ligomis. Šios ligos pavadinimas susijęs su tuo, jog stebint biopsinę medžiagą per mikroskopą, nestebimi jokie rimtesni inkstų audinio pokyčiai.  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindiniai ligos požymis yra veido, plaštakų, pėdų ir kitų sričių tinimas. Jis atsiranda staiga, per keletą dienų. Paprastai ištinusios vietos nebūna skausmingos, tačiau tinimas kojose ir apie pilvą gali būti nemalonus ir sukelti diskomforto jausmą. Ši klinika susijusi su skysčių susilaikymu organizmo audiniuose. Tinimai būdingi ir kitiems susirgimas, pavyzdžiui, sergant širdies ligomis. Atskirti susirgimus padeda diagnostiniai tyrimai.  
  Diagnostika
  Vaikams liga dažniausiai nustatoma šlapime aptikus didelį kiekį baltymo. Neaiškiais atvejais, kuomet požymiai ne visai tipiški, atliekama inkstų biopsija. Histologinis inkstų vaizdas būna be pokyčių, tuo tarpu specifinius ligos sukeliamus pokyčius galima nustatyti pasitelkus elektroninę mikroskopiją.  
  Gydymas
  Minimalių pokyčių nefropatija gydoma vaistais. Skiriami gliukokortikosteroidai. Jie vartojami keletą mėnesių, po kurių normali inkstų veikla pilnai atsistato daugeliu ligos atvejų. Liga gali atsinaujinti vėl ir vėl. Tuomet gydoma ir citostatiniais vaistais.

  Ligų paieškos žymos:

  minimalių

  pakitimų

  nefropatija