Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Urogenitalinės sistemos ligos -

  Moters lyties organų nusileidimas (prolapsas)

  Apie ligą
  Tai yra gimdos dalies nusileidimas arba visos gimdos išėjimas pro lytinį plyšį. Dalinis gimdos iškritimas – kai pro lytinį plyšį išeina tik gimdos kaklelis. Visiškas gimdos iškritimas – kai žėmiau lytinės angos yra ir gimdos kūnas. Priežastys iškritimui: a) didelį spaudimą sukėlęs nėštumas, gimdymas; b) lytinių hormonų – estrogenų – stoka (po menopauzės); c) nutukimas, lėtinis kosulys, nusilpninantys dubens organų raumenis, atramą; d) gali būti įgimta (silpnas kolagenas). Gimdos iškritimas yra skirstomas į gimdžiusių, negimdžiusių bei senyvų moterų.  
  Trumpai apie simptomus
  Neretai gimdos iškritimas būna besimptomis. Kitais atvejais pasireiškia lytinių hormonų spaudimo, tempimo jausmas. Užkietėja viduriai, padažnėja šlapinimasis, ar pasireiškia jo nelaikymas. Kai iškrenta visa gimda – šlapimo susilaikymas. Taip pat moterys jaučia skausmą pilvo apačioje. Mėnesinių ciklo sutrikimas nebūdingas, tik kraujuojama jų metu kiek gausiau ir ilgiau.  
  Diagnostika
  Diagnostika susideda iš simptomų, ginekologo apžiūros, apčiuopos, ultragarsinio tyrimo, o moterims po menopauzės ir gimdos gleivinės tyrimo. Gimdos iškritimas lengvai nustatomas – gydytojas pastebi iškritusias ar nusileidusias gimdos sienas. Ultragarsinis tyrimas išsamiau leidžia įvertinti gimdos pokyčius.  
  Gydymas

  Ligų paieškos žymos:

  moters

  lyties

  organų

  nusileidimas

  (prolapsas)