Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Virškinimo sistemos ligos -

  Bambinė išvarža

  Apie ligą
  Bambos išvarža – tai patologija, kuomet pilvo sienoje (bambos žiedo srityje) dėl raumenų defekto pro jį išsiveržia pilvaplėvė (dengia pilvo sieną iš vidinės pusės) ir pilvo organai (žarnyno dalis). Dažniausiai bambinė išvarža atsiranda naujagimiams, tačiau ji taip pat pasitaiko ir suaugusiųjų tarpe (apie 50 – 60 gyvenimo metus). Mergaitėms ir moterims šis susirgimas nustatomas dažniau nei vyriškosios lyties atstovams.   Ligos priežastis Naujagimiams ir mažiems vaikams bambinė išvarža susiformuoja dėl nepakankamo raumenų suaugimo po virkštelės sugijimo. Suaugusiųjų amžiuje išvarža bamboje gali atsirasti dėl šių priežasčių: NutukimasSkysčių kaupimasis pilvo ertmėjeDidelio gimdymų skaičiausĮvairių buvusių pilvo operacijų  
  Trumpai apie simptomus
  ir
  Diagnostika
  Bambos išvarža atrodo kaip apvalus ar ovalus bambos iškilimas. Tai ypač gerai pastebima atsistojus. Šis iškilimas neskausmingas. Atsigulus jis šiek tiek įdumba. Išvaržos turinį dažniausiai sudaro pilvaplėvė ir tam tikra žarnyno dalis. Išvaržos vietoje paspaudus, turinys lengvai grįžta į pilvo ertmę. Suaugusiems bambinė išvarža gali sukelti diskomforto jausmą pilvo srityje. Bambinė išvarža nustatoma apžiūrėjus pacientą, atlikus fizinį ištyrimą. Labai retai prireikia papildomų tyrimų, pvz., ultragarso. Dažniausiai jis naudojamas įvairių komplikacijų vertinimui.  
  Gydymas
  Vaikams iki pusantrų metų bambinė išvarža dažniausiai išnyksta savaime. Jei tai neatsitinka iki 3 metų amžiaus ar atsiranda komplikacijų, skiriamas chirurginis gydymas. Suaugusiems žmonėms bambinė išvarža taip pat operuojama. Po operacijos bambinės išvaržos pasikartojimo atvejai yra labai reti.

  Ligų paieškos žymos:

  bambinė

  išvarža