Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Virškinimo sistemos ligos -

  Kasos cistos

  Apie ligą
  Kasa – tai virškinimo sistemos liauka, turinti keletą svarbių svarbių funkcijų. Kasoje gaminami įvairūs fermentai, kurie patekę į dvylikapirštę žarną virškina įvairias maistines medžiagas. Kasa taip pat gamina hormonus, kurių pagrindiniai – insulinas ir gliukagonas, reguliuojantys gliukozės („cukraus“) kiekį kraujyje. Kasos cistos – tai patologinės „maišelio“ pavidalo ertmės kasos audinyje, pripildytos skysčio. Dauguma kasoje esančių cistų yra gerybinės. Labai dažnai sergant lėtiniu pankreatitu susiformuoja taip vadinamos pseudocistos (žuvusių ląstelių, kasos sulčių ir kitų uždegimo pasekoje susidarančių medžiagų telkinys). Vis gi kartais pasitaiko ir piktybinių kasos cistų.   Ligos priežastis Nėra tiksliai žinoma, kodėl formuojasi kasos cistos. Piktybinių cistų atsiradimas siejamas su tam tikromis genetinėmis mutacijomis. Pseudocistos dažniausiai atsiranda esant kasos uždegimui, paprastai lėtiniam. Kartais jos susiformuoja dėl pilvo traumų, kurių metu buvo pažeistas kasos audinys.  
  Trumpai apie simptomus
  Tiek kasos cistos, tiek pseudocistos dažniausiai nesukelia jokių klinikinių simptomų. Tačiau pasitaiko atvejų, kai dėl šio susirgimo atsiranda tam tikrų nusiskundimų, kurie gali labai varijuoti. Būdingi požymiai: Nuolatinis pilvo skausmas, kartais plintantis į nugarą;Pykinimas, vėmimas;Pilvo pūtimas, sunkumo jausmas ar diskomfortas pilve.  
  Diagnostika
  Kasos cistos dažniausiai aptinkamos atsitiktinai, tiriantis dėl įvairių kitų susirgimų (paprastai atliekant pilvo organų echoskopinį tyrimą). Nustačius cistas kasoje svarbiausia gydojo užduotis – nustatyti ar ji nepiktybinė. Tai padaryti padeda pokalbis su pacientu, rizikos veiksnių įvertinimas (lėtinis pankreatitas, praeityje buvusi pilvo trauma). Atliekami įvairūs tyrimai: kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tyrimas, endoskopinis ultragarsinis tyrimas, kurio metu galima paimti skysčio iš cistos ertmės. Kokius tyrimus atlikti sprendžia gydytojas įvertinęs visą turimą informaciją apie konkretų pacientą.  
  Gydymas
  Dažniausiai nedidelės ir simptomų nesukeliančios kasos cistos nėra gydomos. Paskiriamas nuolatinis jų stebėjimas. Nustačius, jog cistos didėja ar atsiradus varginantiems simptomams, siūloma jas drenuoti. Šiuo metu cistos paprastai drenuojamos endoskopiniu būdu, kuomet lankstus vamzdelis įvedamas per burną iki plonųjų žarnų, iš ten į kasos lataką kur specialia adatėle cista yra praduriama. Jei cista supiktybėjusi ar įtariama, jog gali vystytis piktybinis procesas, cista šalinama operacijos metu.

  Ligų paieškos žymos:

  kasos

  cistos