Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Virškinimo sistemos ligos -

  Pilvaplėvės sąaugos

  Apie ligą
  Pilvaplėvės sąaugos – tai susirgimas, kuomet dėl įvairių priežasčių pilvo ertmėje susiformuoja randinio audinio juostos. Pilvaplėvė – tai organizme esanti blizganti, lygaus paviršiaus plėvė (membrana). Skiriama pasieninė pilvaplėvė, išklojanti vidinę pilvo sieną ir visceralinė pilvaplėvė, dengianti pilvo organus. Šios dvi plėvės susijungia tarpusavyje ir tarp jų susiformuoja pilvaplėvės ertmė.   Ligos priežastis Pilvaplėvės sąaugos susiformuoja dėl kelių pagrindinių priežasčių. Dažniausia netaisyklingo pilvaplėvės audinio suaugimo priežastis yra chirurginės pilvo operacijos. Sąaugos gali formuotis ir dėl lėtinio uždegimo ar patirtos pilvo traumos.  
  Trumpai apie simptomus
  Sąaugos pilvaplėvėje gali sukelti nuolatinį pilvo skausmą ar diskomfortą. Kartais formuojantis šiam patologiniam randiniam audiniui į jį įauga tam tikros anatominės struktūros, pvz. žarnos segmentas. Tuomet pasireiškia žarnų nepraeinamumui būdingi simptomai, būtina skubi pagalba.  
  Diagnostika
  Jei sąaugose nėra įstrigusios kurio nors organo dalies, paprastai jas nustatyti galima tik laparoskopiniu būdu (tam tikras vamzdelis įvedamas į pilvo ertmę per pilvo sieną. Žarnyno pažeidimą galima nustatyti atliekant pilvo rentgeninį tyrimą naudojant kontrastinę medžiagą. Kitų organų patologiją galima nustatyti kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimu.  
  Gydymas
  Dažniausiai pilvaplėvės sąaugos šalinamos chirurginiu būdu. Tačiau tai turi būti atlikta kruopščiai, nes yra nemaža tikimybė, jog susiformuos dar daugiau nenormalaus audinio.

  Ligų paieškos žymos:

  pilvaplėvės

  sąaugos