Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Virškinimo sistemos ligos -

  Stemplės striktūra

  Apie ligą
  Stemplės striktūra – tai patologinis stemplės susiaurėjimas. Stemplė – tai raumeninis vamzdelis, kuriuo maistas iš burnos ertmės patenka į skrandį.Tikslus sergamumas stemplės striktūra nėra žinomas. Manoma, jog ji išsivysto maždaug 10 % žmonių, sergančių gastroezofaginio refliukso liga (jos metu rūgštus skrandžio turinys dėl apatinio stemplės rauko patologijos patenka į stemplę).   Ligos priežastisĮvairiems faktoriams veikiant ir žalojant stemplės gleivinę per ilgą laiką jos audinys randėja ir siaurėja spindis. Skiriama daugelis priežasčių, galinčių sukelti stemplės striktūrą:Gastroezofaginio refliukso liga (viena dažniausių priežasčių),Įvairios diagnostinės ir gydomosios stemplės procedūros,Korozinių medžiagų veikimas į stemplės gleivinę (nuryti šarmai ar rūgštys),Ilgą laiką stemplėje esantis nazogastrinis zondas (skirtas maitinimui esant sunkioms būklėms). Gali pasitaikyti ir piktybinė stemplės striktūra, kuomet dėl navikinio proceso žymiai susiaurėja stemplės spindis.  
  Trumpai apie simptomus
  Vienas pagrindinių stemplės striktūros požymių – sunkumas ryjant maistą. Iš pradžių sunku nuryti kietą maistą, spindžiui labai susiaurėjus sunku gerti skysčius. Taip pat gali būti jaučiamas skausmas ryjant, suvalgyto maisto atpylimas bei svorio kritimas dėl mitybos nepakankamumo.  
  Diagnostika
  Išsiaiškinami žmogų varginantys simptomai, jų trukmė. Taip pat įvertinami rizikos veiksniai, galėję sukelti stemplės striktūros formavimąsi. Diagnozė nustatoma pasitelkiant instrumentinius tyrimus. Pagrindiniai naudojami tyrimai: rengenografija naudojant kontrastinę medžiagą (nuryjama speciali bario suspensija ir atliekamos rentgeno nuotraukos, kuriose stebimas stemplės susiaurėjimas). Stemplės striktūra ir jos kilmė taip pat nustatoma atliekant stemplės endoskopinį tyrimą.  
  Gydymas
  Dažniausiai gydoma atliekant stemplės plėtimą. Po procedūrų patartina vartoti protonų pompos inhibitorius striktūros profilaktikai (siekiant, kad ji neatsinaujintų). Chirurginės operacijos stemplės striktūros gydymui prireikia labai retais atvejais.

  Ligų paieškos žymos:

  stemplės

  striktūra