Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Ekspertai teigia, kad virusinis Barbės kojų iššūkis gali atnešti žalingų rezultatų

  Barbės rožinis rojus užvaldė visą šalį, o kartu su rožiniu Barbės gyvenimu atsirado ir madingas pėdų iššūkis. Kai Margot Robbie, dar žinoma kaip Barbė, išlipusi iš blizgančių rožinių kulniukų atsistojo ant pirštų galų, daugelis nusprendė pakartoti savo versijas "TikTok" tinkle, pavadinę tai "Barbės pėdų iššūkiu".

  Nors iš pradžių Barbės iššūkio ant pirštų galų mėgdžiojimas gali būti nekenksmingas, "Direct Care Physicians of Pittsburgh" gydytoja ir Allegheny apygardos medicinos draugijos narė Emily Scott sako, kad pakartotiniai bandymai, o galiausiai ir tokie negalavimai kaip nuospaudos, neuromos ir stresiniai lūžiai yra galimi, ypač tiems, kurie nėra įpratę vaikščioti su svoriu ant pirštų galų.

   

  Dažnai ir ilgai nešiojant aukštakulnius, gali padidėti rizika, kad atsiras daugybė pėdų problemų

  "Dažnai ir ilgai nešiojant aukštakulnius, gali padidėti rizika, kad atsiras daugybė pėdų problemų, pavyzdžiui, hallux valgus, smailiakulniai, smailiakulniai, plaktukiniai pirštai, stresiniai lūžiai, ypač nešiojant aukštesnius nei 7.5 cm aukštakulnius, plantarinis fascitas ir Mortono neuromos - skausmingas nervų, einančių tarp kojų pirštų, suspaudimas", - sako E. Scott.

   

  Ekspertai teigia, kad virusinis Barbės kojų iššūkis gali atnešti žalingų rezultatų

   

  Aukštakulnių avėjimo problemos

  Ilgalaikis aukštakulnių avėjimas gali sukelti degeneracines pėdų problemas ir nuolatinį vaikščiojimo diskomfortą vėlesniame amžiuje, net jei ypatingomis progomis jie atrodo stilingi.

  Dar vienas dalykas, kurį reikia turėti omenyje, yra tai, kad filmuodamasi Robbie laikėsi už strypo, kad galėtų atsiremti, o kulnus pririšo prie žemės. Daugelis žmonių, atliekančių TikTok iššūkį, to nedaro, todėl padidėja negalavimų rizika.

  Scott tęsia, kad trumpalaikis aukštakulnių naudojimas paprastai kenkia sveikatai tik tuo atveju, jei esate patyrę stresinių lūžių ar plantarinį fascitą. Ilgalaikis aukštakulnių avėjimas gali padidinti riziką susirgti įvairiomis pėdų problemomis.

  Jei norite ir toliau nešioti aukštakulnius, kad ir kokie pavojai kiltų, Scott rekomenduoja praktikuoti paskirstyti svorį labiau ant kulno nei ant kojų pirštų.

   

  "Kuo aukštesnis kulnas, tuo sunkiau paskirstyti svorį nuo kojų pirštų ant kulnų. Įsitikinkite, kad išlaikote gerą čiurnos judesių amplitudę keldami pėdą aukštyn, dar vadinamą dorsifleksija. Taip išvengsite tokių traumų kaip Achilo sausgyslės uždegimas. Venkite aukštakulnių su labai siaura pirštų sritimi, nes jie dar labiau suspaus jūsų kojų pirštus ir padidins hallux valgus, plaktukinių pirštų ir Mortono neuromos riziką."

  - Scott

   

  Būdama sporto medicinos gydytoja ir pati bėgikė, Scott rekomenduoja avėti žemakulnius batus, kurie 99 proc. laiko leidžia kojų pirštams laisvai išsiskleisti, vengti vaikščioti avint aukštakulnius, o aukštakulnius pasilikti ypatingoms progoms. Rinkitės aukštakulnius su platesniu kulnu ir platesne pirštų dalimi, o kulnas turi būti ne aukštesnis kaip 2 cm.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  ekspertai

  virusinis

  barbės

  kojų

  iššūkis

  atnešti

  žalingų

  rezultatų