Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos ligos -

  Hiperaldosteronizmas

  Apie ligą
  Tai endokrininis sindromas, kuriam būdinga padidėjusi hormono aldosterono sintezė antinksčiuose. Jis skirstomas į pirminį ir antrinį. Pirminis vadinamas Kono liga, kai dėl antinksčių žievės adenomos (gerybinis navikas), karcinomos (piktybinis navikas),  idiopatinio antinskčių išvešėjimo ar dėl paveldimo sutrikimo  intensyviai gaminamas aldosteronas. Antrinis hiperaldosteronizmas sukeliamas kraujotakos nepakankamumo, hipertoninės ligos, lėtinės inkstų ligos, kepenų cirozės, inkstų naviko ir pasitaiko žymiai dažniau nei pirminis hiperaldosteronizmas.  
  Trumpai apie simptomus
  Pasireikškia arterinė hipertenzija (aukštas kraujo spaudimas), neretai su galvos skausmais. Taip pat skundžiamasi raumenų silpnumu, vidurių užkietėjimu, dažnu ir gausiu šlapinimusi, dideliu troškuliu ir dažnu gėrimu, sutrikusiais jutimais.  
  Diagnostika
  Ištiriamas kraujas, jame aptinkamas mažas kalio kiekis, kiek padidėjęs natrio, aldosterono kiekis, plazmos renino aktyvumo padidėjimas. Atliekami aldosterono supresijos testai, kaptoprilio mėginys, leidžiantys nustatyti, ar tai pirminis ar antrinis sutrikimas. Taip pat svarbūs ultragarsiniai, kompiuterinės tomografijos ar megnetinio rezonanso tyrimai, leidžiantys įvertinti inkstų, antinksčių morfologinius pakitimus.  
  Gydymas
  Taikomas gydymas spironolaktonu, amiloridu, triamterenu, kalio preparatais. Koreguojamas aukštas kraujo spaudimas.