Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos -

  Kreivakaklystė

  Apie ligą
  Tai kaklo šoninę rotacinę deformaciją apibūdinantis sindromas. Jos priežastys įvairios, gali būti įgimta ir įgyta kreivakaklystė. Įgimta pasitaiko dažniausiai, ji gali būti raumeninė, kaulinė - dėl stuburo slankstelių anomalijų, taip pat pasitaiko dėl regos sutrikimų bei dėl Klippelio-Feilio sindromo. Įgyta kreivakaklystė būna skausminė ir pasitaiko dėl gimdymo traumos, uždegimo, arba neskausminė paroksizminė, kuri pasitaiko dėl centrinės nervų sistemos auglių, hemiparezės, bei isterinė. Dažniausia iš visų kreivakaklystės formų pasitaiko raumeninė, kuriai būdingas galvos sukamojo raumens guolio suspaudimo sindromas. Ši kreivakaklystė išsivysto dėl nėštumo metu esančių spaudžiančių jėgų į šį raumenį ir dėl to atsiradusio kraujotakos sutrikimo. Toks raumens nepakankamumas sukelia raumens infarktą, nervų pažeidimą, raumens fibrozę.  
  Trumpai apie simptomus
  Pastebėta, kad dešinės pusės raumuo pažeidžiamas dažniau. Galva būna pritraukta, palenkta prie nesveikosios pusės, smakras pasuktas į sveikąją. Kartu su šiuo sindromu būna ir klubo sąnario patologija, pėdų deformacijos, veido deformacijos.  
  Diagnostika
  Diagnozuoti lengva iš apžiūros, tik ką gimusiam vaikui pastebimas galvytės pritraukimas prie nesveikos pusės. Kartais (20%) gimdant gali plyšti pakitęs galvos sukamasis raumuo, tokiu atveju ties raktikauliu čiuopiamas guzas.  
  Gydymas
  Apie 90% atvejų koservatyvus gydymas būna efektyvus. Iškart po gimimo iki 3-4 mėnesio taikoma koreguojamoji apykaklė, mankšta. Kūdikis maitinamas, kalbinamas iš pažeistos pusės, kad jis stengtųsi galvytę pats sukti. Mankšta veiksminga iki kol vaikui nesuėjo 1 metai. Jei kreivakaklystė išlieka, 1-4 metų vaikai operuojami.

  Ligų paieškos žymos:

  kreivakaklystė