Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kraujotakos sistemos ligos -

  Nugaros smegenų kraujotakos sutrikimas

  Apie ligą
  Tai ūmus dėl įvairių priežasčių  atsiradęs nugaros smegenų kraujotakos nepakankamumas (išemija) ir dėl to sukeltas pažeidimas, pasireiškiantis neurologine simptomatika. Kitaip tai – nugaros smegenų infarktas. Nugaros smegenų infarktas ištinka žymiai rečiau nei galvos, vyrams r moterims pasitaiko vienodai dažnai, nuo amžiaus nepriklausoma. Priežastys, sukeliančios nugaros smegenų kraujotakos nepakankamumą: aortos ir nugaros smegenų kraujagyslių ligos, jų pažeidimas dėl traumos, išvaržos. Taip pat dėl širdies veiklos sutrikimo ir neaprūpinimo krauju.  
  Trumpai apie simptomus
  Ūmus ir stiprus praeinantis nugaros skausmas, galintis plisti į kojas. Dažnai pasitaiko kojų silpnumas,  dalinis kojų paralyžius (negali jų valdyti), odoje skausmo ir temperatūros jutimo sutrikimas, padidėjęs kojų raumenų tonusas (spastiškos kojos). Per kelias valandas išryškėja šlapinimosi ir tuštinimosi sutrikimas (negali pasišlapinti ir pasituštinti). Jei pažeidimas kaklinėje nugaros smegenų dalyje – būna ne tik kojų, bet ir rankų pažeidimas ir, kas labai pavojinga, kvėpavimo sutrikimas. Pasitaiko atvejų, kai ištinka praeinantys nugaros smegenų kraujotakos nepakankamumo priepuoliai. Tada būna beskausmiai praeinantys su kojų ir/ ar rankų silpnumas, paralyžius, jutimo sutrikimai.  
  Diagnostika
  ir
  Gydymas
  taikomas iškart, nes tai staigi ir pavojinga būklė. Skiriama antiagregantų (aspirinas, klopidogrelis), antikoaguliantų, jei yra plaučių arterijos embolizacijos rizika (kraujo krešulys, nukeliavęs ten ir užkemšantis arteriją), antispazminiai vaistai, padedantys dubens organams normaliai veikti. Nustačius, kad išemiją sukėlė navikas – jis gydomas chirurgiškai, jei išemija dėl kraujagyslių – tvarkomos jos. Svarbi ankstyva reabilitacija.

  Ligų paieškos žymos:

  nugaros

  smegenų

  kraujotakos

  sutrikimas