Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Kvėpavimo sistemos ligos -

  Plaučių atelektazė

  Apie ligą
  Plaučių atelektazė – tai yra dalinis ar visiškas plaučio susiskleidimas. Jis atsiranda tuomet, kai plaučių alveolės dėl įvairių priežasčių subliūkšta ir į jas nebepatenka oras.   Ligos priežastisPlaučių atelektazė gali atsirasti dėl dviejų priežasčių – esant kliūčiai kvėpavimo takuose, kai oras negali patekti į tam tikrą plaučių dalį ar kuomet plaučiai spaudžiami iš išorės. Orui į plaučius trukdo patekti: svetimkūnis, navikas, peraugęs stambų bronchą, gleivių „kamštis“ ir kitos priežastys. Iš išorės plaučiai gali būti paveikti įvykus traumai, pneumotorakso (oro susikaupimo pleuros ertmėje metu) metu.   Rizikos faktoriaiRizikos veiksniai, didinantys plaučių atelektazės tikimybę yra šie:Neišnešiotumas,Amžius (kūdikystė ir ankstyva vaikystė),Nutukimas,Kvėpavimo raumenų silpnumas,Neseniai atlikta pilvo/krūtinės ląstos operacija ar procedūra, kurios metu taikyta bendroji nejautra.  
  Trumpai apie simptomus
  Plaučių atelektazės simptomai priklauso nuo to, kuri plaučių dalis pažeista. Kartais gali apskritai nebūti jokių rimtesnių ligos požymių, dėl kurių žmogus galėtų kreiptis į gydymo įstaigą. Dažniausiai šis susirgimas pasireiškia:Pasunkėjusiu kvėpavimu,Dažnu kvėpavimu,Kosuliu,Gali būti nežymus karščiavimas.  
  Diagnostika
  Liga gali būti nustatyta atlikus krūtinės ląstos rentgenografinį tyrimą. Kartais prireikia ir kitų, sudėtingesnių tyrimų.  
  Gydymas
  Svarbu nustatyti priežastį, kuri sukėlė plaučių atelektazę, ir ją tinkamai gydyti. Gali būti skiriami kvėpavimo funkciją gerinantys vaistai ar fizioterapinės procedūros.

  Ligų paieškos žymos:

  plaučių

  atelektazė