Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Nervų sistemos ligos -

  Riešo kanalo sindromas

  Apie ligą
  Tai sindromas, kai yra spaudžiamas vidurinis nervas (nervus medianus) anatomiškai siauroje vietoje (šiuo atveju rieše), ir dėl to atsirandantis skausmas. Kanalas yra po vadinamuoju retinaculum flexorum, o kitos trys sienos kaulinės, todėl jei turinys jame plečiasi, kaulai nesitempia ir dėl to pasireiškia spaudimo simptomatika. Pro kanalą praeina 10 struktūrų: 9 sausgyslės ir vienas nervas. Riešo kanalo sindromas vystosi dėl sausgyslių patologijos, hormoninių priežasčių, auglių, traumų, spaudžiančio gipso, reumatoidinio artrito. Moterys serga dažniau nei vyrai (6:1).  
  Trumpai apie simptomus
  Sutrinka jutimai – sumažėja jautrumas, visiškai dingsta jutimai ar atsiranda pernelyg didelis jautrumas. Gali būti tirpimai. Tokie simptomai paprastai būna užeinantys ir praeinantys. Kai tirpimas nebepraeinantis, galima nervo demielinizacija. Visose statinėse pozicijose labiausiai išryškėja skausmai, pvz., naktimis pasireiškia deginantys skausmai, nes naktis – ilgiausia statina pozicija. Žmogus dėl tokio naktinio skausmo paprastai pabunda, masažuoja ranką, trina, purto, judino pirštus, riešą. Be jutimo sutrikimų ir skausmų, pasireiškia ir smulkios motorikos sutrikimas, jėgos sumažėjimas, t.y., sutrinka smulkių daiktų suėmimas – sunkiau užsegti sagą, paimti adatą, silpniau sugniaužiamas kumštis ir pan. Rytais riešas, pirštai būna patinę, išjudinus atslūgsta.  
  Diagnostika
  Apžiūrėjus riešą, nieko ypatingo nepastebima. Atliekami provokaciniai testai kaip didelio laipsnio sulenkimas-atlenkimas per riešą, spaudimas pirštu į retinakulo zoną – dilgčiojama pirštuose. Spaudžiant nervo eigos vietose, ten ir pirštuose jaučiamas taipogi dilgčiojimas. Diferencinei diagnostikai atliekama riešo rentgenograma.  
  Gydymas
  Skiriami priešuždegiminiai vaistai, atliekama retinakulotomija (laikiklio - fibrozinio audinio, prilaikančio sausgysles - perpjovimas), atpalaiduojamas spaudimas kanale. Jei delsiama gydytis, atsiranda negrįžtamų pakitimų.

  Ligų paieškos žymos:

  riešo

  kanalo

  sindromas