Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Odos ir poodžio ligos -

  Dilgėlinė

  Apie ligą
  ir klasifikacija Dilgėlinė - tai staigus odos ir gleivinės bėrimas niežtinčiomis pūkšlėmis. Dilgėlinė dažniausiai yra alerginė liga, kurios pagrindinis bėrimo elementas - 0,5 -10 cm skersmens, pakilusi virš paraudusios odos, įvairios formos, balkšva pūkšlė. Pacientai taip pat gali skųstis bloga savijauta, vėmimu, karščiavimu iki 38-39 laipsnių, galvos skausmu ir/arba svaigimu, sąnarių skausmu.   Dilgėlinės klasifikacija pagal ligos eigą: ūminė, lėtinė, recidyvuojanti (nuolat grįžtanti, atsinaujinanti), sukelta fizinių veiksnių.   Dilgėlinės klasifikacija pagal ligos priežastį: alerginės kilmės, nealerginės kilmės, paveldima.   Kartais dilgėliniai bėrimai yra kitų ligų simptomas, pvz., piktybinių navikų, reumato, porfirijos ir kt.   Ligos priežastys ir rizikos faktoriai Maistas ir medikamentai paprastai sukelia ūminę (kartais lėtinę) dilgėlinę. Vaikų dilgėlinės svarbiausios priežastys - riešutai, kiaušiniai, pupos, pienas, vaisiai ir grūdų produktai; o suaugusiųjų - žemės riešutai, jūros gėrybės. Lėtinės dilgėlinės priežastys gali būti maisto priedai: konservantai, įvairūs dažai. Medikamentinę dilgėlinę dažniausiai sukelia penicilinas (antibiotikas). Infekcijos. Dilgėlinė gali prasidėti pradinėje virusinio hepatito B fazėje, taip pat sergantiesiems tonzilitu (angina), sinusitu, osteomielitu, tulžies pūslės, šlapimo takų infekcijomis, infekcine mononukleoze, parazitinėmis ir grybelinėmis ligomis, o taip pat esant dantų patologijai ir turint kirmėlių. Fiziniai veiksniai. Dilgėlinę gali išprovokuoti šaltis, karštis, saulės spinduliai. Saulės šviesos dilgėlinė pasireiškia per kelias minutes tik apšvitintoje vietoje. Galimi ir sisteminiai pažeidimai, pvz.: švokščiantis kvėpavimas. Odos pažeidimai praeina per 4 valandas. Kitos ligos – sisteminė raudonoji vilkligė, Sjogreno sindromas, piktybiniai navikiniai susirgimai.  
  Trumpai apie simptomus
  Sergant dilgėline pagrindinis bėrimo elementas yra pūkšlė. Pūkšlių atsiranda greitai, kartais per keletą minučių. Jų dydis svyruoja nuo smeigtuko galvutės iki delno dydžio. Keliems židiniams susiliejus susidaro dideli bėrimai, primenantys žemėlapį.  Kartais pasireiškia bendro negalavimo simptomai - bloga savijauta, vėmimas, karščiavimas iki 38-39 laipsnių, galvos skausmas ir/arba svaigimas, sąnarių skausmas.  
  Diagnostika
  Dilgėlinė nesunkiai diagnozuojama iš surinktų iš paciento duomenų, kada ir kaip pasireiškia bėrimas, ir klinikinio vaizdo, taip pat minimalių tyrimų (ištirti kraują, šlapimą, nustatyti, ar nėra kirminų).  
  Gydymas
  Pirmas žingsnis - nustatyti ir pašalinti alergeną. Maisto alergenams - griežta dieta vengiant alergenų. Svarbu šalinti organizme esančią infekciją ir gydyti gretutines ligas. Ūminei dilgėlinei gydyti efektyvūs ir  priešalerginiai vaistai, adrenalinas, o nuo lėtinės dilgėlinės jie visai nepadeda. Lėtinės dilgėlinės atveju reikia nustatyti ligą skatinančius veiksnius (infekciją, kirmėlines ligas, skrandžio ir žarnyno ligas), gydyti vidurių užkietėjimą. Išorinis gydymas dažniausiai neveiksmingas. Niežėjimą malšina 1-2% mentolio spiritinis tirpalas, Excipial Pruri losjonas.

  Ligų paieškos žymos:

  dilgėlinė