Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Urogenitalinės sistemos ligos -

  Sėklidės užsisukimas

  Apie ligą
  Sėklidės užsisukimas – grėsminga liga, kurios metu rotuojant (sukantis) sėklidei užspaudžiamas sėklinis latakas ir nutrūksta kraujotaka. Liga dažniausiai pasitaiko 10-16 metų vaikams, tačiau ja gali sirgti bet kurio amžiaus vyrai.   Ligos priežastis Paprastai vyrai kuriems užsisuka sėklidė jau nuo gimimo turi ypatingą bruožą – jų sėklidės gali laisvai judėti kapšelyje (mažai ribojami judesiai). Tačiau tai nereškia, kad kiekvienam iš jų būtinai išsivystys ši patololgija. Nėra tiksliai žinomos sėklidės užsisukimo priežastys. Manoma, jog ligai atsirasti įtakos gali turėti per didelis fizinis aktyvumas, lytinių organų trauma, nušalimas, greitas sėklidžių augimas brendimo laikotarpiu.   Rizikos faktoriai Pagrindiniai trys rizikos veiksniai, didinantys sėklidės užsisukimo tikimybę yra šie: Amžius (dažniausiai pasitaiko vaikams),Prieš tai buvęs sėklidės užsisukimas,Liga buvo nustatyta giminaičiams (broliui, tėčiui).  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindiniai ligos simptomai yra šie: Staigus, aštrus sėklidės skausmas,Kapšelio padidėjimas,Pilvo skausmas,Pykinimas, vėmimas.  
  Diagnostika
  Kiekvienam asmeniui, kuriam yra sėklidės skausmas, visų pirma įtariamas sėklidės užsisukimas. Ir tik neįrodžius šio susirgimo, galima ieškoti kitų skausmo priežasčių. Neretai ligą galima nustatyti remiantis vien tik klinikiniais simptomais ir fizinės apžiūros duomenimis. Kartais prireikia išsamesnių tyrimų, pvz., ultragarsinis tyrimas naudojant doplerį (kraujotaka nenustatoma). Kartais iš karto tiesiog atliekama kapšelio revizija (prapjovimas) – taip greitai nustatoma patologija ir išvengiama sunkių jos komplikacijų.  
  Gydymas
  Pagrindinis gydymo būdas – operacija, kurios metu atsukamas sėklinis virželis. Procedūrą reikia atlikti kuo greičiau, kol neįvyko sėklidės infarktas. 

  Ligų paieškos žymos:

  sėklidės

  užsisukimas