Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Virškinimo sistemos ligos -

  Gastrojejuninė opa

  Apie ligą
  Gastrojejuninė opa – tai žaizdelė, susiformavusi tarp skrandžio ir plonosios žarnos dalies, vadinamos tuščiąja (jejunum). Šio tipo opa gali susiformuoti po chirurginės procedūros, kuomet suformuojama anastomozė (jungtis) tarp skrandžio ir tuščiosios žarnos (dažniausiai po peptinės opos chirurginio gydymo). Normaliai skrandis neturi jungties su tuščiąja žarna, skrandžio prievartis pereina į plonosios žarnos dalį, vadinamą dvylikapiršte žarna.   Ligos priežastisLiga atsiranda dėl jatrogeninių priežasčių (medicininės chirurginės intervencijos). Paprastai opa susiformuoja tuščiojoje žarnoje, šiek tiek žemiau nei jos jungties su skrandžiu vietoje. Manoma, jog pagrindinis faktorius, sąlygojantis opų formavimąsi yra skrandžio rūgščių poveikis, kuriam tuščioji žarna nėra visiškai atspari.  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindinis gastrojejuninei opai būdingas simptomas – pilvo viršutinės dalies skausmas. Paprastai jis būna stipresnis nevalgius.  
  Diagnostika
  Išsiaiškinamo varginantys klinikiniai simptomai, nustatoma, ar buvo atlikta chirurginė operacija, kurios metu padaryta skrandžio ir tuščiosios žarnos jungtis. Pagrindinis tyrimas gastrojejuninės opos nustatymui – skrandžio ir plonojo žarnyno endoskopinis tyrimas. Jo metu nustatoma opos vieta, jos dydis, gylis ir kiti reikšmingi parametrai. Gali būti paimta audinio iš opos kraštų histologiniam ištyrimui (mikroskopiniam įvertinimui).  
  Gydymas
  Ligos gydymui gali būti skiriami skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai (protonų pompos inhibitoriai), taip pat skrandžio rūgštis neutralizuojantys vaistai (antacidiniai).

  Ligų paieškos žymos:

  gastrojejuninė