Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Virškinimo sistemos ligos -

  Žarnų paralyžius

  Apie ligą
  Žarnyne vyksta maistinių medžiagų virškinimas ir pasisavinimas į organizmą. Tos medžiagos, kurios nepasisavinamos, slenka žarnynu ir yra pašalinamos išmatų pavidalu. Normaliam medžiagų slinkimui virškinamuoju traktu gali trukdyti įvairios priežastys, dažniausiai obstrukcinės (yra kokia nors kliūtis). Kai be jokios matomos priežasties sutrinka maisto slinkimas žarnynu – tai vadinama žarnų paralyžiumi (sutrinka žarnyno judesiai).   Ligos priežastis Žarnų paralyžių sukelia įvairios priežastys, sutrikdančios žarnyno nervų, raumenų veiklą. Tai gali būti pooperacinė komplikacija, tam tikrų vaistų (raminamųjų, stiprių nuskausminamųjų) vartojimas, elektrolitų disbalansas organizme ar kraujagyslių, tiekiančių maistines medžiagas žarnynui (mezenterinių) užakimas.  
  Trumpai apie simptomus
  Žarnų paralyžiaus metu simptomai gali varijuoti. Šiam susirgimui būdinga: Viduriavimas ar vidurių užkietėjimas,Pilvo pūtimas, skausmas,Pykinimas ar vėmimas.  
  Diagnostika
  Žarnų paralyžius nustatomas įvertinus skundus ir atlikus įvairius tyrimus, kurių metu nenustatoma jokia kita matoma patologija.  
  Gydymas
  Jei simptomai yra labai ryškūs, gali prireikti maitinimo per specialų vamzdelį, įvestą į žarnyną per nosį. Taip tikimasi, jog atsistatys normalūs žarnyno judesiai. Kartais skiriamas medikamentinis gydymas, gerinantis žarnyno raumenų susitraukimus (laktuliozė, neostigminas).

  Ligų paieškos žymos:

  žarnų

  paralyžius