Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  10 paprastų patarimų, kaip pagerinti atmintį

  Apie mankštos naudą veikiausiai žino kiekvienas, tačiau tyrimai rodo, jog ji naudinga ne tik kūnui, bet ir smegenų veiklai bei atminčiai. Net ir vos 10 minučių trunkantis sportas gali pagerinti atmintį ir stabdyti smegenų senėjimo procesus, todėl išties verta reguliariai mankštintis. Štai 10 patarimų kaip pagerinti atmintį:

   

  Medituokite

  Meditacija padeda sutvarkyti mintis. Kalifornijos universiteto atlikto tyrimo duomenimis, medituojant sumažėja dėmesio koncentracijos problemų ir pagerėja gebėjimas įsiminti. Tačiau kad tai būtų tikrai veiksminga, turėtumėte atkakliai praktikuoti meditaciją. Yra meditacijos programėlių, kurios gali padėti jums įeiti į rutiną.


  Žaiskite

  Žaidimai, pavyzdžiui, "scrabble", šachmatai ir kortų žaidimai, puikiai skatina susikaupimo ir įsiminimo įgūdžius. Yra tiek daug vaikams ir suaugusiesiems skirtų žaidimų atminčiai ir smegenims lavinti, kad būtų gėda nežaisti nė vieno iš jų! Be to, jei neturite žaidimų draugo, visada galite atsigręžti į kryžiažodžius ar sudoku.


  Skaitykite ir perskaitykite dar kartą

  Skaitymas yra smegenų veikla kaip viena iš geriausių. Iš tiesų skaitymas palaiko ir net pagerina atmintį. Neužtenka tiesiog išmokti viską atmintinai. Turite juos iš tikrųjų suprasti. Kad gerai įsimintumėte dalykus, turite juos perpasakoti, paaiškinti garsiai ir nesivaržydami perskaityti iš naujo, kol tikrai įsidėmėsite medžiagą.

   

  10 patarimų, kaip pagerinti atmintį


  Fotografavimas akimis

  65 proc. gyventojų pirmiausia naudojasi regimąja atmintimi. Smegenys elgiasi kaip fotoaparatas ir žodžius sieja su paveikslėliais, kad geriau juos įsimintų. Vizualinę atmintį galima sustiprinti naudojant mnemotechnines priemones, idėją ar žodį susiejant su vaizdu.


  Fizinis aktyvumas

  Sportas didina smegenų kraujotaką, o kartu ir protinį miklumą. Įrodyta, kad reguliariai sportuojantys vyresnio amžiaus žmonės mažiau praranda atmintį. Mankšta padeda mūsų pažintiniams gebėjimams, ypač erdvinei atminčiai. Taigi apsvarstykite galimybę bėgioti, šokinėti, važinėti dviračiu! Pamatysite, kaip pagerės jūsų intelektinė veikla.


  Valgykite sveikai

  Sveika ir subalansuota mityba atlieka svarbų vaidmenį mūsų smegenų dangalų funkcionavimui. Maisto produktai, kuriuose gausu omega-3 rūgščių, pavyzdžiui, lašiša, silkė ar žuvų ikrai, ypač naudingi smegenų veiklai skatinti. Kava taip pat gali padidinti mūsų dėmesio koncentraciją, tačiau jos vartojimas turi išlikti protingas.


  Gerai išsimiegokite

  Geras, ramus miegas yra labai svarbus smegenų veiklai. Naktį mūsų neuronai sistemina ir klasifikuoja per dieną gautą informaciją. Todėl norint pagerinti atmintį, būtina gerai išsimiegoti.


  Kasdieninės treniruotės

  Atminties įtempimas ir dažnas darbas padeda prisiminti vis daugiau dalykų. Tai tas pats, kaip ir sporte: jei kasdien nesportuojate, prarandate judrumą.
  Kasdienių treniruočių pavyzdys - bandymas prisiminti savo susitikimus, nuolat nesinaudojant mobiliojo telefono žadintuvu.


  Atlikite pratimus

  Internete yra tikslinių pratimų, skirtų atminčiai stimuliuoti ir motyvuoti. Trumpa pertrauka nuo darbo leis mums atsipalaiduoti ir kartu padirbėti su savo smegenimis. Šie maži, dažnai smagūs pratimai padeda atkurti neuronų ryšį ir ilgainiui palengvina visą mokymąsi.


  Venkite streso

  Stresas atbaido atmintį, o ramybė padeda susikaupti ir geriau įsiminti. Todėl turime stengtis vengti streso, gerai kvėpuoti ir kontroliuoti savo mintis, kad galėtume gerai susikaupti ir geriausiai įsiminti. Meditacija gali būti gera praktika, padedanti sumažinti stresą, net jei ją atliekate tik retkarčiais.

   

  Tikimės, kad šie metodai jums buvo naudingi. Tiesą sakant, galbūt kai kuriuos iš šių metodų jau taikote savo gyvenime, ir tai yra puiku! 

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  paprastų

  patarimų

  pagerinti

  atmintį