Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mitybą ir dietas

  Baltieji ar rudieji ryžiai - kuris pasirinkimas sveikesnis ir maistingesnis? Kuo jie skiriasi ir kaip pasirinkti?

  Sveikatos entuziastai nuolat diskutuoja sveikesni baltieji ar rudieji ryžiai. Nors abi ryžių rūšys yra naudingos, jos pasižymi skirtingomis savybėmis ir tenkina skirtingus organizmo poreikius.

  Ryžiai yra vienas iš pagrindinių maisto produktų, kurį vartoja daugelis žmonių visame pasaulyje. Jie yra svarbus angliavandenių šaltinis ir gali būti svarbus maisto dalis, suteikianti organizmui energijos. Tačiau, kai kalbama apie ryžių spalvą, daugelis susiduria su klausimu - baltieji ar rudieji ryžiai yra sveikesni?


  Baltieji ryžiai
  Baltieji ryžiai yra rafinuoti ryžiai, kuriuose išvalytos išorinės sluoksnio dalys. Šie ryžiai turi baltą, poliruotą išvaizdą ir dažniausiai yra labiau minkšti, lengvai virškinami ir greičiau paruošiami. Tačiau ši rafinacija pašalina daugybę maistingųjų medžiagų, įskaitant skaidulų, vitaminų ir mineralų.

  Rudieji ryžiai
  Rudieji ryžiai yra nerafinuoti ir išlieka su išorinėmis sluoksnio dalimis, kurios suteikia ryžiams rudą spalvą. Rudieji ryžiai taip pat turtingi maistingųjų medžiagų. Rudieji ryžiai yra geri skaidulų šaltiniai, taip pat suteikia organizmui daugybę svarbių vitaminų ir mineralų.

   

  Maistinių medžiagų pasiskirstymas
  Baltuosiuose ryžiuose yra 150 kalorijų, 0 g riebalų, 35 g angliavandenių, 0 g skaidulinių medžiagų ir 3 g baltymų. 
  Ruduosiuose ryžiuose yra 160 kalorijų, 1,5 g riebalų, 33 g angliavandenių, 5 g skaidulinių medžiagų ir 6 g baltymų.

  Vienas iš svarbių rudųjų ryžių privalumų yra didesnis skaidulinių medžiagų kiekis. Skaidulos atlieka svarbų vaidmenį gerinant medžiagų apykaitos sveikatą, skatinant virškinimą ir užkertant kelią vidurių užkietėjimui. 
  Tačiau kai kuriems žmonėms skaidulų kiekis gali būti ir trūkumas. Pavyzdžiui, sportininkai ir specialių mitybos reikalavimų turintys asmenys dėl mažesnio skaidulų kiekio gali rinktis baltuosius ryžius. Dėl skaidulų trūkumo baltieji ryžiai virškinami greičiau, todėl jie puikiai tinka energijos poreikiams patenkinti ir glikogeno atsargoms raumenyse papildyti.

   

  Baltieji ar rudieji ryžiai

   

  Kaip pasirinkti? Kada rinktis baltus, o kada rudus?
  Galiausiai pasirinkimas tarp baltųjų ir rudųjų ryžių priklauso nuo individualaus gyvenimo būdo ir mitybos poreikių. Jei pirmenybę teikiate geresniam virškinimui, pastoviam cukraus kiekiui kraujyje ir ilgalaikei medžiagų apykaitos sveikatai, įtraukti ruduosius ryžius į savo mitybą yra protingas sprendimas. Kita vertus, jei gyvenate aktyvų gyvenimo būdą ir jums reikia lengvai virškinamų angliavandenių treniruotėms ar sportiniams rezultatams skatinti, balti ryžiai gali būti tinkamesni.

   

  Sveikatos privalumai
  Rudieji ryžiai dažnai laikomi sveikesniu pasirinkimu dėl jų aukšto skaidulų kiekio. Skaidulos padeda išlaikyti normalų virškinimo sistemą ir mažina galimybę susidurti su kai kuriomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip nutukimas, diabetas ir širdies ligos. Taip pat yra tyrimų, rodančių, kad rudieji ryžiai gali padėti mažinti gliukozės kiekį kraujyje.

  Baltieji ryžiai dažniausiai turi mažiau maistingųjų medžiagų, tačiau jie vis tiek yra naudingi kaip maisto šaltinis. Jie gali būti lengvai virškinami ir yra puikus energijos šaltinis.


  Geriausia yra įtraukti į savo dietą įvairių rūšių ryžius ir vengti per didelio vieno tipo vartojimo. Tai užtikrins, kad gausite įvairių maistingųjų medžiagų, kurios yra svarbios sveikai mitybai. Svarbu atkreipti dėmesį į maisto produktų kokybę ir stengtis pasirinkti natūralius, nerafinuotus produktus, kurie išlaiko maksimalų maistinių medžiagų kiekį.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  baltieji

  rudieji

  ryžiai

  pasirinkimas

  sveikesnis

  maistingesnis

  skiriasi

  pasirinkti