Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mitybą ir dietas

  Kokie vaisiai naudingi diabetu sergantiems žmonėms?

  Diabetas yra lėtinė liga, kurią daugelis žmonių visame pasaulyje turi valdyti kasdien. Svarbu suprasti, kad diabeto valdymas neapsiriboja tik vaistais ir insulino injekcijomis. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą mitybą, kurioje vaisiai vaidina esminį vaidmenį. Nors yra įvairių nuomonių apie tai, kokie vaisiai tinka diabetu sergantiems žmonėms, yra keletas, kuriuos galima įtraukti į sveiką mitybą.

  Cukriniu diabetu sergantys žmonės į savo kasdienę mitybą turėtų įtraukti vaisių, nes juose yra organizmui naudingų vitaminų, mineralų ir antioksidantų. Vartojant tinkamus vaisius taip pat galima pagerinti diabetu sergančiųjų sveikatą ir sumažinti komplikacijų, susijusių su širdimi, inkstais, akimis ir nervais, riziką.

  Tačiau diabetu sergantys žmonės turi pasirinkti tinkamas vaisių rūšis ir griežtai stebėti jų vartojimą, nes pagrindinė vaisių sudedamoji dalis yra angliavandeniai, kurie virškinimo metu suskaidomi į gliukozę.

  Todėl valgant didelį kiekį per daug cukraus turinčių vaisių arba viršijant rekomenduojamą suvartoti mažai cukraus turinčių vaisių kiekį, gali padidėti cukraus kiekis kraujyje, o tai gali sukelti pavojingų komplikacijų, tokių kaip kepenų suriebėjimas, pėdų opos, inkstų funkcijos sutrikimai ir regėjimo praradimas.

  Turėtumėte suvartoti ne daugiau kaip 50-75 g vaisių, iš viso 160-240 g per dieną. Pirmenybę teikite vaisiams, kurių glikemijos indeksas (GI) yra mažesnis nei 70, o glikeminė apkrova (GL) - mažesnė nei 20, pavyzdžiui, apelsinams, citrinoms, greipfrutams, avietėms, mėlynėms, braškėms, obuoliams, avokadams ir bananams.

  Vienas iš tinkamų vaisių diabetu sergantiems žmonėms yra avokadas. Šis vaisius yra turtingas sveikais riebalais, kurie padeda reguliuoti kraujospūdį ir pagerina širdies veiklą. Avokaduose taip pat yra mažai angliavandenių ir daug skaidulų, todėl jie nekyla gliukozės lygio kraujyje.

   

  Vienas iš tinkamų vaisių diabetu sergantiems žmonėms yra avokadas

   

  Be to, vaisius reikia valgyti tinkamu laiku, geriausia užkandžiaujant arba anksti ryte. Mažiau vaisių vartokite pagrindinio valgymo pabaigoje, nes yra didelė rizika, kad padidės cukraus kiekis kraujyje.

  Rekomenduojama valgyti sveikus vaisius, o ne sultis, nes sveikuose vaisiuose yra daugiau skaidulinių medžiagų. Tai padeda organizmui riboti gliukozės įsisavinimą ir palaiko geresnę cukraus kiekio kraujyje kontrolę.

  Kiekvieno žmogaus organizmas į vaisių vartojimą reaguoja skirtingai. Todėl svarbu aktyviai stebėti cukraus kiekį kraujyje prieš ir po vaisių vartojimo, kad galėtumėte rinktis saugius variantus ir atitinkamai koreguoti jų kiekį.

  Taip pat turėtumėte laikytis vartojamų vaistų ir laikytis gydytojo rekomendacijų. Prireikus patartina pasikonsultuoti su registruotu dietologu dėl konkrečių mitybos rekomendacijų. Sveika mityba, praturtinta tinkamais vaisiais, gali žymiai prisidėti prie diabeto valdymo ir gyvenimo kokybės pagerinimo.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  vaisiai

  naudingi

  diabetu

  sergantiems

  žmonėms