Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mediciną

  Beveik pusė milijono amerikiečių gali būti alergiški mėsai, kurią užkrečia erkės perduodamos ligas

  Erkių įkandimai žmonėms gali sukelti tokias neįveikiamas infekcijas kaip Laimo liga, tačiau nauji tyrimai rodo, kad erkės taip pat gali sukelti rimtą alergiją mėsai, kurią vartoja žmonės. Daug didesniam skaičiui amerikiečių, nei manyta.

  JAV sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį paskelbė, kad ši liga, vadinama alfa-gal sindromu, gali pasireikšti šimtams tūkstančių amerikiečių, tačiau daugelis gydytojų nėra susipažinę su šia liga ir nežino, kaip ją diagnozuoti ar gydyti.

   

  Beveik pusė milijono amerikiečių gali būti alergiški mėsai, kurią užkrečia erkės perduodamos ligas

   

  Vieno iš dviejų JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro tyrėjų tyrimų duomenimis, 2010-2022 m. pranešta apie daugiau kaip 110 000 įtariamų alfa-gal sindromo atvejų. Kadangi diagnozei nustatyti reikia atlikti diagnostinį testą ir klinikinį ištyrimą, daugelis žmonių gali nepasitikrinti. Tuo remdamiesi CDC tyrėjai apskaičiavo, kad šiuo sindromu gali sirgti net 450 000 amerikiečių.

  Šiame tyrime tyrėjai nagrinėjo 2017-2022 m. laboratorijos, kuri iki 2021 m. rugpjūčio mėn. buvo pagrindinė komercinė laboratorija, siūlanti tokius tyrimus Jungtinėse Valstijose.

  Buvo ištirta daugiau nei 300 000 mėginių, ir daugiau nei 30 % jų parodė AGS infekciją.

  "Alfa-gal sindromas yra svarbi naujai kylanti visuomenės sveikatos problema, galinti turėti sunkų poveikį sveikatai, kuris kai kuriems pacientams gali atsiliepti visą gyvenimą", - agentūros pranešime spaudai teigė CDC tyrėja Dr. Ann Carpenter. "Labai svarbu, kad gydytojai žinotų apie AGS, kad galėtų tinkamai įvertinti, diagnozuoti ir gydyti savo pacientus, taip pat šviesti juos apie erkių įkandimo prevenciją, kad apsaugotų pacientus nuo šios alerginės būklės išsivystymo."

   

  Deja, antrasis tų pačių CDC tyrėjų atliktas tyrimas parodė, kad daugelis sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų nėra susipažinę su potencialiai gyvybei pavojinga alergine būkle, pažymėjo agentūra.

  Apklausus 1 500 šeimos gydytojų, internistų, pediatrų, slaugytojų ir gydytojų padėjėjų paaiškėjo, kad beveik pusė (42 proc.) nėra girdėję apie AGS, trečdalis teigė "nelabai pasitikintys" savo gebėjimais diagnozuoti ar gydyti šį sindromą turinčius pacientus ir tik 5 proc. jautėsi "labai pasitikintys" savo gebėjimais.

  Alfa-gal yra cukrus, kurio yra tokioje mėsoje kaip kiauliena, jautiena, triušiena, ėriena ir elniena, taip pat produktuose, pagamintuose iš želatinos, karvės piene, pieno produktuose ir kai kuriuose vaistiniuose preparatuose. AGS yra sunki alerginė reakcija, kurią kai kurie žmonės patiria suvalgę maisto ar produktų, kurių sudėtyje yra alfa-gal.

  Įrodymai rodo, kad AGS yra susijusi su "vienišos žvaigždės" erkės įkandimu, tačiau neatmetama galimybė, kad įkando ir kitų rūšių erkės, teigė tyrėjai.

  Agentūra pridūrė, kad Pietų, Vidurio Vakarų ir Vidurio Atlanto regionuose nustatyta daugiau žmonių, kuriems AGS testas buvo teigiamas.

   

  "Alfa-gal sindromo našta Jungtinėse Amerikos Valstijose gali būti didelė, atsižvelgiant į tai, kad didelė dalis atvejų, kaip įtariama, nediagnozuojama dėl nespecifinių ir nenuoseklių simptomų, sunkumų ieškant sveikatos priežiūros paslaugų ir nepakankamo gydytojų informavimo", - sakė CDC tyrėja dr. Johanna Salzer, vyriausioji abiejų tyrimų autorė.

  "Svarbu, kad žmonės, manantys, jog gali sirgti AGS, kreiptųsi į savo sveikatos priežiūros specialistą arba alergologą, pateiktų išsamią simptomų istoriją, atliktų fizinę apžiūrą ir kraujo tyrimą, kurio metu nustatomi specifiniai antikūnai [imuninės sistemos gaminami baltymai] prieš alfa-galą", - pranešime spaudai sakė ji.

  AGS simptomai gali būti dilgėlinė arba niežtintys bėrimai, pykinimas arba vėmimas, rėmuo arba virškinimo sutrikimai, viduriavimas, kosulys, dusulys arba pasunkėjęs kvėpavimas, kraujospūdžio sumažėjimas, lūpų, gerklės, liežuvio arba akių vokų patinimas, galvos svaigimas arba alpimas, stiprus skrandžio skausmas. Simptomai paprastai prasideda praėjus 2-6 valandoms po mėsos valgymo ar kitokio sąlyčio su produktais, kurių sudėtyje yra alfa-gal.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  beveik

  pusė

  milijono

  amerikiečių

  būti

  alergiški

  mėsai

  kurią

  užkrečia

  erkės

  perduodamos

  ligas