Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mediciną

  Kaip naujoji 6G telefonų technologija leis greičiau pastebėti odos vėžį

  Mokslininkai rado naują būdą, kaip per kelias sekundes nustatyti bet kokio tipo odos vėžį.

  Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje kasmet diagnozuojama 270 000 naujų odos vėžio atvejų, kurie nustatomi naudojant mikroskopo tipo prietaisus arba skenavimo prietaisus, pavyzdžiui, kompiuterinę tomografiją (KT).

  Šiems skenavimams naudojamos aukšto dažnio radijo bangos (tam tikra spinduliuotės rūšis), kad būtų sukurtas išsamus kūno viduje vykstančių procesų vaizdas, tačiau tam reikia apsilankyti ligoninėje ir naudoti didelių gabaritų įrangą.

  Nors jie gali aptikti ligą ankstyvose jos stadijose, skenavimo metu naudojamos aukštesnio dažnio spindulinės bangos gali pažeisti ir sveikas organizmo ląsteles. Jie taip pat užima daug laiko ir yra brangūs. 

  Tačiau dabar Londono Karalienės Marijos universiteto ir Glazgo universiteto mokslininkai pasiūlė kitą sprendimą, kuris, jų teigimu, gali iš esmės pakeisti odos vėžio diagnostiką.

   

  6G telefonų technologija


  Jie sukūrė jutiklį, kuris naudoja mažiau kenksmingą žemo dažnio terahercinę (THz) spinduliuotę, kuri yra tikslesnė nei naudojant mikroskopą ir tokia pat tiksli, bet saugesnė nei kompiuterinė tomografija. 

  Tai ta pati technologija, kuri bus naudojama naujos kartos 6G mobiliuosiuose telefonuose.

  Tradiciniai skenavimo metodai sukuria audinių nuotraukas, o THz skenavimas rodo, kaip audiniai reaguoja į tam tikrus radijo dažnius. Tai reiškia, kad galima nustatyti net ir nedidelį vėžinių ląstelių skaičių, teigia tyrėjai.

  Jų teigimu, naujasis jutiklis gali nustatyti odos vėžį "per kelias sekundes" ir "itin jautriai".

  Ateityje jis galėtų būti integruotas į rankinį prietaisą, kad pacientams būtų galima patogiau nustatyti diagnozę net namuose.

  Žurnale "IEEE Transactions on Biomedical Engineering" paskelbtame tyrime mokslininkai išbandė jutiklį 3D sintetinėje odoje, kad įsitikintų, ar jis gali aptikti nežymius ląstelių pokyčius.

  Apšvietę THz spinduliuote odos mėginius, jie stebėjo spinduliuotės bangas ir nustatė, kad esant vėžiniam audiniui, spinduliuotės bangos atsispindi trimis ypatingomis savybėmis. 

  Tuomet šie duomenys buvo įvesti į kompiuterinę programą, kuri ekrane sukuria grafikus.

   

  Apšvietę THz spinduliuote


  Ši technologija leidžia "tiksliau atskirti sveikas ir vėžines ląsteles ir nustatyti audinio piktybiškumo laipsnį", - sakė tyrimui vadovavęs Karalienės Marijos elektroninės inžinerijos ir informatikos mokyklos mokslo darbuotojas -daktaras Shohreh Nourinovin.

  Atlikus laboratorinius bandymus, jutiklis per mažiau nei penkias minutes sėkmingai atpažino normalias odos ląsteles ir bazalinių ląstelių karcinomos ląsteles.

  Tyrėjai teigia, kad šis gebėjimas aptikti ankstyvosios stadijos vėžį turi didžiulį potencialą pagerinti pacientų gydymo rezultatus.

  Tyrime dalyvavęs Glazgo universiteto Džeimso Vato inžinerijos mokyklos Komunikacijos jutimo ir vaizdavimo centro vienas iš direktorių profesorius Qammeris Abbasi teigia, kad naujoji technologija galėtų būti "ypač naudinga žmonėms, kurie negali nuvykti į ligoninę arba gyvena atokiose vietovėse".

  Jis įsivaizduoja, kad ši technologija galėtų būti naudojama tikrinant žmones dėl odos vėžio. Aptikus vėžį, reikėtų atlikti išsamesnius patikrinimus.

  "Kuo anksčiau galime diagnozuoti odos vėžį, tuo geresni rezultatai. Ši technologija gali išgelbėti daugybę gyvybių, - priduria jis.

  Dr. Hattie Brooks, labdaros organizacijos "Cancer Research UK" mokslinių tyrimų informacijos vadovė, komentuodama šią technologiją, sakė: "Nors reikia atlikti daugiau tyrimų, kad šis biojutiklis iš laboratorijos stendo galėtų būti perkeltas prie lovos, džiugu matyti daug žadančias naujoves, kurios vieną dieną gali padėti daugiau žmonių, sergančių kai kurių rūšių odos vėžiu, diagnozuoti jį ankstyvoje stadijoje.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  naujoji

  telefonų

  technologija

  greičiau

  pastebėti

  vėžį