Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mediciną

  Dantų atauginimo vaistas artėja prie klinikinių tyrimų

  Pirmasis vaistas, skirtas dantims atauginti, bus pradėtas naudoti 2024 m. liepą, nes vienos dozės pakako, kad pelėms ataugtų visas dantis.

  Tyrimas, kuriam vadovauja Medicinos tyrimų instituto Kitano ligoninė (Japonija), bus skirtas žmonėms, kurie dėl įgimtų veiksnių neturi visų suaugusiųjų dantų. Mokslininkai tikisi, kad gydomąjį vaistą pacientams pavyks pristatyti iki 2030 m.

  2021 m. žurnale "Science Advances" paskelbtame tyrime nustatyta, kad antikūnas prieš vieną geną - su gimdos sensibilizacija susijusį geną-1 (USAG-1) - gali paskatinti dantų augimą dantų agenezę turinčioms pelėms.

  Dantų agenezė yra reta būklė, kai trūksta vieno ar daugiau dantų, kuria serga nuo 2,2 iki 10,1 % pasaulio gyventojų.

   

   

  Tyrėjai aiškina, kad atskirų dantų augimas priklauso nuo kelių molekulių, įskaitant kaulų morfogenetinį baltymą (BMP) ir Wnt signalą, kuris reguliuoja svarbiausius ląstelių dauginimosi aspektus, sąveikos.

  Kadangi BMP ir Wnt reguliuoja daugelio organų ir audinių augimą dar prieš gimstant kūdikiui, paprastai vengiama vartoti vaistus, tiesiogiai nukreiptus į jų veiklą, nes šalutinis poveikis gali paveikti visą organizmą.

  Todėl mokslininkai sutelkė dėmesį į geną USAG-1, kurio slopinimas, kaip žinoma, teigiamai veikia dantų augimą. Jie ištyrė, kaip USAG-1 veikia skirtingi monokloniniai antikūnai, kurie paprastai naudojami vėžiui, artritui gydyti ir vakcinoms kurti.

  Kadangi USAG-1 sąveikauja ir su BMP, ir su Wnt, keli iš antikūnų lėmė prastą pelių gimstamumą ir išgyvenamumą. Tačiau vienas antikūnas sutrikdė USAG-1 sąveiką tik su BMP.

  Eksperimentai su šiuo antikūnu atskleidė, kad BMP signalai yra labai svarbūs nustatant pelių dantų skaičių. Be to, dantų ataugimui užteko vienkartinio įvedimo. Vėlesni eksperimentai parodė tokią pačią naudą šeškams, kurių dantų struktūra panaši į žmonių dantų sistemą.

  Jei šis vaistas bus sėkmingas, jis gali sukelti revoliuciją odontologijos srityje.

  Japonijos laikraščiui "The Mainichi" sakė Katsu Takahaši, pagrindinis tyrėjas ir Medicinos tyrimų instituto Kitano ligoninės odontologijos ir burnos chirurgijos skyriaus vadovas: "Bet kuriuo atveju tikimės, kad ateis laikas, kai dantų augimą skatinantys vaistai bus trečias pasirinkimas šalia dantų protezų ir implantų."

   

  Šaltiniai:

  1. Science Advances. Anti–USAG-1 therapy for tooth regeneration through enhanced BMP signaling.
  2. Kyoto University. New drug to regenerate lost teeth.
  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  dantų

  atauginimo

  vaistas

  artėja

  klinikinių

  tyrimų